Wiadomości

Szczecin dopłaci swoim mieszkańcom do zakupu samochodów elektrycznych

Wiadomości 04.09.2018 293 interakcje
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 04.09.2018

Szczecin dopłaci swoim mieszkańcom do zakupu samochodów elektrycznych

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz04.09.2018
293 interakcje Dołącz do dyskusji

Wiele wskazuje na to, że samochody elektryczne w Szczecinie będą się cieszyć jeszcze większą popularnością. Miasto wprowadza dopłaty do zakupu takich pojazdów dla osób fizycznych w postaci umorzeń części pożyczek.

Wiele miast na całym świecie uruchamia programy dopłat do pojazdów ekologicznych. Cel jest jasny – chodzi o pozbycie się z ulic samochodów spalinowych.

W Polsce dzieje się tak tylko w jednym miejscu: w Szczecinie.

Z atrakcyjnego wsparcia na zakup samochodów, skuterów i rowerów elektrycznych mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy naszego regionu. Taką możliwość daje program pożyczek z częściowym umorzeniem dla osób fizycznych, którego kolejny nabór rozpocznie się w połowie października.

Mieszkańcy na zakup pojazdów elektrycznych mogą pozyskać do 150 tysięcy złotych w formie pożyczki z umorzeniem – wyjaśnia Stefan Traczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Funduszu.

W przypadku zakupu nowego auta umorzenie wyniesie ono 10%. Jeśli oprócz zakupu nowego samochodu, kasacji jest poddawane stare auto, wysokość umorzenia wyniesie 20%.

Wcześniej finansowanie aut elektrycznych odbywało się bez możliwości umorzenia.

Samochody elektryczne w Szczecinie cieszą się coraz większą popularnością.

Samochody Elektryczne Szczecin
Władze Szczecina wspierają ekologię / fot. www.wfos.szczecin.pl

Do tej pory Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansował zakup 18 samochodów elektrycznych i 10 stacji ładowania o łącznej wartości ponad 2,6 miliona złotych i wsparciu ze środków w wysokości niemal 1,5 miliona złotych.

Dofinansowane przez fundusz nowe stacje są zlokalizowane przy ulicy Kazimierza Przerwy-Tetmajera, przy ulicy Felczaka oraz przy ulicy Klonowica. Oprócz tego Fundusz wsparł finansowo zakup stacji ładowania przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Komendę Wojewódzką Policji, Uzdrowisko Świnoujście oraz Gminę Miasto Świnoujście.

Co ważne – korzystanie z nowych stacji jest bezpłatne, a zastosowana technologia pozwala na naładowanie baterii do 80% w ciągu pół godziny.

Celem jest czystsze powietrze.

Do Funduszu wpłynęły już wnioski o dofinansowanie kolejnych 2 aut elektrycznych i 2 stacji ładowania. Łącznie z nimi, liczba dofinansowanych samochodów wyniesie 20, a stacji ładowania – 12.

Władza Szczecina mówią wprost – miasto dąży do ograniczenia emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów, a w konsekwencji do rozwiązania problemu smogu. Pomoc w zakupie samochodów elektrycznych wydaje się być dobrą drogą. Czy ten pomysł wprowadzą w życie także inne miasta? Oby!

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać