Akcja partnerska

Samochód w działalności gospodarczej – jak zminimalizować koszty?

Akcja partnerska 04.09.2018 12 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 04.09.2018

Samochód w działalności gospodarczej – jak zminimalizować koszty?

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz04.09.2018
12 interakcji Dołącz do dyskusji

Wcześniej czy później każda osoba, która prowadzi działalność, stanie przed wyborem samochodu. Owszem, wybranie właściwego modelu, który spełni wszelkie oczekiwania jest istotne. Równie istotny jest jednak sposób jego finansowania, koszt serwisów i ubezpieczenia.

Warto na początku policzyć i zdecydować, czy lepiej kupić samochód na raty czy wziąć w leasing. Każde z rozwiązań ma swoich zwolenników, ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj działalności prowadzisz, ile kilometrów przemierzasz i od wielu innych czynników.

Na szczęście marki coraz częściej oferują atrakcyjne oferty finansowana i bogate pakiety serwisowe. Sprawdźmy, jak to działa na przykładzie Volkswagena i jego oferty Business Care.

Zaoszczędź już na początku

Jeśli zdecydujesz się na dowolny model Volkswagena, możesz skorzystać z programu finansowego EasyDrive, który zapewnia najniższą możliwą ratę przy niewielkim wkładzie własnym. W tym przypadku opłata wstępna może wynosić od 0 do 30% wartości auta.

Do wyboru jest oczywiście kredyt i leasing. W przypadku kredytu, przez 2, 3 albo 4 lata spłacasz jedynie rynkową utratę wartości auta. Potem możesz zmienić auto na nowe lub spłacić je do końca w ratach lub jednorazowo.

Jeśli decydujesz się na leasing, przez okres jego trwania również spłacasz jedynie rynkową utratę wartości auta i po 2 latach możesz zmienić auto na nowe lub wykupić pojazd.

Gwarantowana wartość odkupu zabezpiecza przed wahaniami cen na rynku samochodów, dzięki czemu masz pewność, że na zakupie nie stracisz.

Jest także możliwość uzyskania specjalnego rabatu dla biznesu, dostępnego przy zakupie jednego auta dla małych i średnich przedsiębiorstw lub wybranych grup zawodowych. Jego wysokość ustalana jest indywidualnie.

A potem ubezpieczenie

Oczywiście każde nowe auto trzeba jeszcze ubezpieczyć. Volkswagen Business Care daje promocyjną stawkę ubezpieczeniową dla wszystkich modeli marki – do 3,5% w pierwszym roku na pełną ochronę (OC, AV, Assistance, NNW. W dodatku składkę ubezpieczeniową można włączyć w raty kredytu lub leasingu

Obejmuje ona bezpośrednią likwidację szkód, wykonanie ewentualnych napraw z użyciem wyłącznie oryginalnych i nowych części zamiennych. Pozwala też na uzyskanie maksymalnych zniżek już po 3 latach bezszkodowej jazdy.

Pakiet przeglądów – oszczędzasz cały czas

Każde auto wymaga regularnych przeglądów, które na bieżąco ocenią stan samochodu i pozwolą na czas wykryć usterki. Możesz mieć je w pakiecie – płacisz raz i nie martwisz się dodatkowymi kosztami przeglądów okresowych przez kolejne 4 lata.

Płacisz raz i nie musisz się martwić dodatkowymi kosztami przeglądów okresowych przez kolejne 4 lata. Ciesz się spokojem zapewnionym przez najwyższą jakość Autoryzowanych Serwisów Volkswagena.

Jeśli zdecydujesz się na wykup pakietu przeglądów w Autoryzowanych Serwisach Volkswagena, oszczędzisz do ponad 4 000 zł (wariant 4 lata / 60 000 km w cenie 99 zł dla modeli up!, Polo, Golf, Touran). Dostępne są oczywiście pakiety uwzględniające inne modele i większe przebiegi.

Ochrona pogwarancyjna

Volkswagen Safe+ pozwala na przedłużenie ochrony serwisowej go 5 lat w dobrej cenie. Dzięki temu naprawy po upływie dwuletniej gwarancji oferowanej przez producenta wykonywane są z wykorzystaniem oryginalnych części u wszystkich Autoryzowanych Serwisów Volkswagena w prawie całej Europie. Dzięki temu zyskujesz nie tylko na bieżąco, ale także zwiększa się wartość Twojego samochodu.

Przykładowo, przedłużenie gwarancji o rok dla Polo kosztuje od 300 zł, natomiast przedłużenie o 3 lata to koszt min. 2000 zł. W przypadku Passata będzie to odpowiednio 8000 i 3450 zł, a w przypadku Touarega – 2200 zł i 9700 zł.

Czy to się opłaca?

Podsumujmy – w ofercie Volkswagen Business Care możesz mieć np. Tiguana za 689 zł netto miesięcznie. Rata ta uwzględnia wkład własny wynoszący 30% wartości samochodu, ubezpieczenie komunikacyjne, przegląd pakietów na 4 lata z limitem 120 000 km oraz ochronę pogwarancyjną Volkswagen Safe+ na 4 lata.

Za Golfa w podobnej konfiguracji zapłacisz 482 zł netto miesięcznie, za Arteona 817 zł netto miesięcznie, a za nowego Touraega 1759 zł netto miesięcznie. Oczywiście ceny te mogą się różnić w zależności od wybranych opcji dodatkowych bądź wysokości wpłaty własnej lub dodatkowego rabatu dla biznesu.

Inwestycja w samochód w działalności gospodarczej powinna być przemyślana i dobrze skalkulowana. Dzięki odpowiednim pakietom zniżkowym i promocyjnym, koszty obsługi i eksploatacji samochodu mogą być naprawdę niskie.

Co równie ważne, wszystko co jest związane z zakupem auta, konfiguracją, ponadto finansowanie, ubezpieczenie, ochronę pogwarancyjną, pakiet przeglądów załatwisz przy jednym biurku. To spora oszczędność czasu.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie