Wiadomości

Renault Espace po liftingu już w sprzedaży. Cena – od 169 900 zł

Wiadomości 22.05.2020 56 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 22.05.2020

Renault Espace po liftingu już w sprzedaży. Cena – od 169 900 zł

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk22.05.2020
56 interakcji Dołącz do dyskusji

Wiele wskazuje na to, że to już ostatnia modernizacja ostatniej generacji Espace. Dlatego jeśli ktoś jest fanem modelu, musi szybciej rozbijać skarbonkę. Jaka jest cena wersji po liftingu?

Renault tnie koszty –na liście modeli zagrożonych wyginięciem znalazły się m.in. Megane, Scenic, Koleos, Talisman i Espace. Ale nawet jeśli ostry nóż księgowego je wytnie, nie znikną natychmiast. Raczej po prostu nie doczekają się następców, ale ich obecne generacje dokończą rynkowe życie w spokoju.

Espace właśnie przeszło lifting.

Zmiany nie są rewolucyjne, choć dość istotne. Pisał o nich w listopadzie red. Piotr Barycki, ale minęło już przecież sporo czasu i mogliście zapomnieć. Przypomnę najważniejsze z nich. Chyba że wolicie poczytać red. Piotra. Wtedy zróbcie klik tutaj. Nie obrażę się, tylko wróćcie do tego artykułu po ceny!

renault espace cena

Z zewnątrz zmieniono przednie i tylne zderzaki, a także dodano nowe wzory felg i lakierów. Najważniejszą zmianą jest obecność w standardzie reflektorów matrycowych Full LED. Espace jest pierwszym modelem Renault, który doczekał się takiego rozwiązania.

renault espace cena

W środku można zauważyć odświeżoną konsolę środkową. Są np. nowe przełączniki od klimatyzacji, a ekran jest większy (ma 9,3 cala) i ma trochę inne proporcje.

Dodano też nowe systemy bezpieczeństwa.

Renault Espace po liftingu ma być bezpieczniejsze i bardziej „autonomiczne” – czyli będzie mocniej wyręczać kierowcę. Zrobi to m.in. za sprawą nowego asystenta parkowania, lepszego systemu utrzymywania auta na pasie ruchu czy udoskonalonego adaptacyjnego tempomatu z funkcją jazdy w korku.

Renault Espace – cena.

Jeśli ktoś szuka budżetowego minivana, powinien raczej obejrzeć stojącą w tym samym salonie Dacię Lodgy. Espace nie jest najtańsze, zwłaszcza że po liftingu można je kupić tylko z mocnymi silnikami i z bogatym wyposażeniem. Z gamy wypadł np. 130-konny diesel.

Teraz klienci mogą wybrać albo 200-konnego diesla 2.0, albo mocniejszy o 25 KM silnik benzynowy 1.8. Skrzynia automatyczna jest w standardzie w obu wersjach.

Diesel kosztuje 169 900 zł w wersji Zen i 193 400 zł w wersji Initiale Paris. Wersja benzynowa występuje tylko jako Initiale Paris i kosztuje tyle, co diesel – też 193 400 zł.

Renault Espace – wyposażenie

Żaden z dostępnych silników nie jest słaby, a żadna z wersji wyposażenia nie jest uboga. Zen ma na pokładzie już m.in. wspomniane reflektory LED, dach panoramiczny (choć bez możliwości otwierania), kamerę cofania czy 18-calowe felgi.

Initiale Paris jest bogatsze m.in. o system 4Control (czyli czterech kół skrętnych), tapicerkę skórzaną Nappa, przednie fotele z funkcją elektrycznego sterowania, wentylacji, masażu, podgrzewania i pamięci ustawień, a także 19-calowe obręcze i audio Bose. Na liście opcji znajdziemy m.in. trzeci rząd siedzeń, aktywny tempomat, 20-calowe felgi i wyświetlacz head-up. Da się też zamienić nieotwierany dach panoramiczny na taki, który pozwoli wiatrowi na potarganie nam fryzury. Nowe Renault Espace wyposażone „pod korek” kosztuje 212 500 złotych.

renault espace cena

W tym miejscu chciałem porównać, jak cena Renault Espace wypada w porównaniu z konkurentami, ale… prawie żadni już nie zostali. Prawie – bo jest Ford S-Max. Z wyposażeniem Vignale i ze 190-konnym dieslem może rywalizować z Espace Initiale Paris. Kosztuje co najmniej 199 020 zł, czyli podobnie. BMW 220d Gran Tourer bazowo wyceniono na mniej (159 400 zł), ale po doposażeniu wychodzi drożej. Poza tym, to jednak trochę inne auto. Oprócz tych modeli, dalej są już SUV-y.

Jeśli zawsze marzyliście o Espace – lećcie do salonów. Nie zostało zbyt wiele czasu.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać