Wiadomości

Nowy SUV Renault zastąpi Kadjara. Właśnie podano jego nazwę, a ja wymyśliłem parę żartów

Wiadomości 06.12.2021 114 interakcje
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 06.12.2021

Nowy SUV Renault zastąpi Kadjara. Właśnie podano jego nazwę, a ja wymyśliłem parę żartów

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk06.12.2021
114 interakcje Dołącz do dyskusji

Wszystko wskazuje na to, że następca Kadjara będzie samochodem spalinowym. Jego nazwa może kojarzyć się z kangurami.

Nie przedłużajmy, bo przecież dobrze wiem, że chcecie już poznać tę nazwę. Najnowszy SUV francuskiej marki będzie się nazywał…

Renault Austral

Wbrew pozorom, nie chodzi o żadne powiązania nowego modelu z Australią. Nie będzie tam produkowany, nie został stworzony we współpracy z Holdenem (to by dopiero było!) i nie jest zbudowany do góry nogami (tego żartu nie mogło tu zabraknąć). Nazwa „Austral” nawiązuje do łacińskiego słowa „australis” oznaczającego południe. Wybrano ją, bo łatwo wymawia się ją we wszystkich językach i dobrze się kojarzy.

Renault Austral prawdopodobnie będzie spalinowe

Renault Austral

W opublikowanych właśnie, pierwszych materiałach na temat tego wozu producent nie ujawnia jeszcze zbyt wielu szczegółów. Renault Austral nie ma jednak typowego dla elektrycznych modeli marki członu „E-Tech” w nazwie. Słowo „elektryczny” nigdzie nie pada. Nadchodzący samochód opisano tylko jako „high-tech”, czyli „zaawansowany technologicznie”.

Wygląda więc na to, że Francuzi pamiętają o klientach, którzy chcą mieć samochód średniej wielkości, ale nie planują zakupu auta elektrycznego – więc nie kupią sobie nowego Megane.

Renault Austral ma mieć 4,51 metra długości

To odrobinę więcej niż w przypadku poprzednika. Kadjar, którego Austral zastąpi, mierzy 4,49 m. Z kolei Arkana, czyli modny SUV-coupe, nieco przerasta Australa. Mierzy 4,57 m.

Renault Austral

Co jeszcze wiadomo o najnowszym modelu? Pomieści kierowcę i czterech pasażerów, a oprócz tego – zdaniem Renault – „wniesie coś nowego do segmentu C”. Co to będzie? Możemy się jedynie domyślać. Stawiam na system multimedialny dostarczany przez Google Automotive Services, tak jak w Megane E-Tech. Austral będzie prawdopodobnie miał pod maską układ hybrydowy znany m.in. z Arkany, z nietypową skrzynią kłową. Czy będzie wersja bez żadnej formy „uelektrycznienia”? Wątpię.

Jak nowy model będzie wyglądać? Tego także nie wiadomo, bo jedyny materiał, który pokazało Renault (i który wyżej pokazałem ja) to zdjęcie napisu „AUSTRAL” na tylnej klapie. Ale pewnie będzie podobny do wspomnianego Megane. To dobrze, bo to ładny wóz. Debiut następcy Kadjara zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Na koniec, nie mogę powstrzymać się jeszcze od dwóch żartów. Po pierwsze, ciekawe czy Renault Austral w Australii będzie sprzedawany jako Europ. Po drugie, czekam na kooperację z Volkswagenem. Powstanie wtedy VW ID.Buzz Austral – może jako następca Espace?

(można się już śmiać)

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać