Lokowanie produktu

Jedziesz na urlop? Powieś sobie rejestrator. To się po prostu opłaci

Lokowanie produktu 26.07.2021 321 interakcji
Artur Maj
Artur Maj 26.07.2021

Jedziesz na urlop? Powieś sobie rejestrator. To się po prostu opłaci

Artur Maj
Artur Maj26.07.2021
321 interakcji Dołącz do dyskusji

Porządny rejestrator samochodowy może przynieść tyle pożytku, że żal byłoby niego nie korzystać.

O podstawowej zalecie rejestratorów samochodowych nie trzeba nikogo przekonywać. W niejednoznacznej sytuacji pozwoli udowodnić kto naprawdę był sprawcą stłuczki czy kolizji. Dodatkowo, kamera samochodowa bardzo często pozwala ochronić kierowcę przed wyłudzeniem – czy to właśnie na stłuczkę lub na pieszego. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń, to właśnie wyłudzenia komunikacyjne są jedną z najpopularniejszych metod stosowanych przez złodziei. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, które pomaga ochronić kierowcę przed tego typu zdarzeniem jest właśnie posiadanie na szybie wideorejestratora. Zazwyczaj gdy przestępca zauważy u swojej ofiary to urządzenie, rezygnuje ze swoich działań, bo wie, że nagranie z kamery nie tylko bezapelacyjnie przekreśli szanse na łatwy zarobek ale skończy się konsekwencjami prawnymi.

w Autoblogu regularnie testujemy rejestratory samochodowe, np. Mio MiVue J85

Porządny wideorejestrator pozwoli też na płynną jazdę

Wszystko dzięki temu, że takie urządzenie może być wyposażone w dodatkowe, przydatne rozwiązania. Funkcja informowania o fotoradarach odpowiednio wcześniej informuje kierowcę o tym , iż zbliża się do punktu pomiarowego i uświadomi, że warto stopniowo zredukować prędkość. Powinna ona uwzględniać funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości – wówczas w trakcie jazdy kierowca otrzyma alert dźwiękowy oraz świetlny, że auto znajduje się w strefie pomiaru lub się do niej zbliża. Podobne powiadomienie otrzyma w sytuacji, gdy na weryfikowanym odcinku będzie poruszał się za szybko. Wideorejestrator oszacuje czas i prędkość jaka jest niezbędna, by bezpiecznie i bez mandatu pokonać trasę. Będzie również wiedział jaką długość odcinka pozostała do przejechania.

Mio MiVue 795 test
…był też test wypasionego Mio MiVue 795

Kolejnym systemem monitorującym, czy nasza prędkość na drodze jest odpowiednia jest FCWS – Front Collision Warning System, który w oparciu o zarejestrowany przez kamerę samochodową obraz oceni czy kierowca nie zbliża się za szybko do auta, które znajduje się przed nim. Stosowanie się do jego sugestii ułatwi zachowanie płynności jazdy i pomoże dotrzeć do celu mniej zmęczonym.

Wideorejestator nie tylko zmonitoruje czy poruszamy się z odpowiednią prędkością

Przypomni również na przykład o konieczności włączenia świateł. Zasugeruje też przerwę w podróży, by uchronić kierowcę przed utratą koncentracji, która wyniknie ze zmęczenia spowodowanego zbyt długą jazdą.

Mio MiVue C570
…a także Mio MiVue C570

Kolejnym wsparciem przy długich, meczących podróżach jest system LDWS – Lane Departure Warning System, którego zadaniem jest ostrzec kierowcę przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu . System potrafi rozróżnić linie drogowe znajdujące się na nagraniu. Gdy zbliżymy się do nich, wideorejestrator reaguje i wysyła sygnały dźwiękowe oraz wyświetla specjalną ikonę na ekranie.

Oczywiście nawet najlepsze udogodnienia technologiczne nie zastąpią rozwagi za kierownicą. Ale dobrze jest wiedzieć, jak ułatwić sobie podróż, szczególnie, że zakup rejestratora nie musi oznaczać dużego wydatku.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Mio

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać