Wiadomości

COV1D19 na tablicy rejestracyjnej. Niech ktoś powstrzyma tę karuzelę śmiechu

Wiadomości 18.03.2020 40 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 18.03.2020

COV1D19 na tablicy rejestracyjnej. Niech ktoś powstrzyma tę karuzelę śmiechu

Adam Majcherek
Adam Majcherek18.03.2020
40 interakcji Dołącz do dyskusji

Pewien Amerykanin od dwóch lat myślał jakie indywidualne tablice wyszykować swojemu Mustangowi. I wymyślił.

Oto Brandon. Brandon na co dzień pracuje w warsztacie samochodowym, w którym przebudowuje samochody zgodnie z życzeniami różnych motoryzacyjnych zapaleńców. Dwa lata temu kupił sobie Mustanga GT z 1986 r. i od dnia zakupu planował zawiesić na nim jakiś fajny, indywidualny numer rejestracyjny. 

Kilka dni temu siedząc w barze Brandon debatował z kolegami na temat koronawirusa. 

I tak siedząc i myśląc wymyślił, że idealnym oznaczeniem jego auta było COV1D19. Czym prędzej sprawdził dostępność takiego zestawu znaków na stronie lokalnego wydziału komunikacji i gdy okazało się, że jest dostępny – czym prędzej złożył wniosek.

Podobno pracownicy urzędu bardzo się uradowali widząc jego propozycję.

Ostrzegli go, że oznaczenie może być odrzucone bo dotyczy bardzo delikatnej kwestii, ale przyjęto jego wniosek i Brandon może się cieszyć swoją tablicą co najmniej do 9 kwietnia, bo na taki okres otrzymał czasowe tablice rejestracyjne.

rejestracja koronawirus
fot. Brandon C. dla Carscoops.com

Carscoops, z którym Brandon podzielił się swoim osiągnięciem, zwraca uwagę, że jeśli urząd odmówi Brandonowi przyznania tego oznaczenia na stałe, zawsze będzie mógł iść z tym tematem do sądu. Serwis przywołuje przykład z Kentucky, gdzie za odmowę przygotowania tablicy rejestracyjnej z oznaczeniem IM GOD lokalny wydział komunikacji musiał zapłacić odszkodowanie w wysokości 150 tys. dolarów.

Czas pokaże, czy śladem Brandona pójdą kolejni właściciele samochodów.

Po sieci krąży już zdjęcie Audi RS 3 na polskich tablicach indywidualnych CO VID19, ale nie mamy pewności, czy to prawdziwe blachy, czy tylko fantazja grafika.  

Car plates is Poland from r/CoronaVirus_2019_nCoV

Jedni powiedzą, że fajnie, że gość jest wyluzowany i potrafi zachować dystans w obecnej skomplikowanej sytuacji. Ale pewnie większości z nas wcale nie jest do śmiechu. I nie chodzi o moralizowanie, ale odrobinę ludzkiej empatii. Zarażeni, niosący pomoc, czy poddani kwarantannie raczej nie podzielą radości właściciela Mustanga z Ohio.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać