Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Najwyższy czas na kolczatki przed przejściami dla pieszych, albo stanowiska z karabinami maszynowymi

Bezpieczeństwo ruchu drogowego 09.05.2022 36 interakcji

Najwyższy czas na kolczatki przed przejściami dla pieszych, albo stanowiska z karabinami maszynowymi

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski09.05.2022
36 interakcji Dołącz do dyskusji

Przejazd dwóch samochodów na czerwonym świetle to doskonały przykład jak wyglądałyby filmy z serii Oszukać Przeznaczenie, gdyby nakręcono je w Polsce. A ja mam ochotę stawiać kolczatki zintegrowane ze światłami.

Seria Oszukać Przeznaczenie wywarła ogromny wpływ na miliony widzów na całym świecie. Opowieść o tym, jak grupka nastolatków cudem unika śmierci, żeby później zacząć ginąć w dziwnych okolicznościach, bo śmierć przyszła upomnieć się o swoje, to jeden z najlepszych horrorów w historii kinematografii. Do dzisiaj czuję lęk, gdy widzę przed sobą ciężarówkę przewożącą pnie drzew. Czasem zastanawiam się, jak wyglądałaby ta seria, gdyby nakręcono ją w Polsce. Po obejrzeniu pewnego nagrania z kamery samochodowej już wiem — polska wersja opowiadałaby o grupie pieszych, którzy próbują pokonać polskie ulice. Czuję już zapach Oscara za najlepszy scenariusz.

Przejazd na czerwonym świetle dwóch samochodów byłby moją sceną otwierająca

Poznań, ulica Grunwaldzka i popis dwóch drogowych bandytów, dzbanów itd.:

Brak mi wystarczająco obelżywych słów, żeby opisać zachowanie tych dwóch kierowców. Czerwone światło widać z kosmosu, widzimy prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych, więc średnio inteligentna małpa potrafi połączyć kropki i zrozumieć, że jak się zapala czerwone światło dla samochodów, to na przejście chce wejść pieszy. Nie powstrzymuje to naszego pierwszego inteligenta.

przejazd na czerwonym świetle

Ale za nim podąża drugi – tego też nic nie usprawiedliwia. Srebrny samochód na milimetry omija pieszego i jego psa.

przejazd na czerwonym świetle

I tylko piesi są zaskoczeni, że udało im się oszukać przeznaczenie.

 Nie można odmówić policji przeszukania samochodu, ale warto znać swoje prawa żeby nie skończyło się nieprzyjemnie

Nie wiem, jak walczyć z takimi dzbanami

Czy należałoby podnieść wszystkie przejścia dla pieszych, tak żeby najechanie na nie przy dużej prędkości skończyło się co najmniej remontem zawieszenia? A może lepsze byłyby kolczatki, które wychodziłyby z jezdni sekundę po zapaleniu się czerwonego światła? Niektórzy mówią, że przydałyby się gniazda karabinów maszynowych, które szybko rozprawiałyby się z szaleńcami. Nie wiem, który pomysł jest najlepszy, ale takie zachowania są ekstremalnie niebezpieczne. Mam nadzieję, że polska policja szybko znajdzie tych dwóch delikwentów i przykładnie ich ukarze, zarówno finansowo jak i da im co najmniej parę miesięcy odpoczynku od samochodu. Może jak poznaliby świat z perspektywy pieszego, to następnym razem zaczęliby uważać? Wiem jedno — powyższe zdarzenie doskonale pokazuje, że zawsze trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo szansa na spotkanie dzbana za kierownicą jest bardzo duża.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać