Relacje

Poznań Motor Show 2018: relacja w częściach – Tarmot 4×4

Relacje 06.04.2018 422 interakcje
Tymon Grabowski
Tymon Grabowski 06.04.2018

Poznań Motor Show 2018: relacja w częściach – Tarmot 4×4

Tymon Grabowski
Tymon Grabowski06.04.2018
422 interakcje Dołącz do dyskusji

Odwiedziliśmy Poznań Motor Show 2018. W tej części – coś wyjątkowego, czyli oferta firmy Tarmot 4×4 z Wysogotowa pod Poznaniem. UAZ-y, Łady i inne off-roadowe specjalności ze wschodu.

Nie ma wątpliwości, że Rosjanie nadal robią świetne terenówki. Dziesiątki lat produkcji UAZ-ów zaprocentowały wielkim doświadczeniem w tej materii. Oryginalny UAZ 469B nie jest już produkowany, ale… to żaden problem. Zacznijmy jednak od czego innego: od nowej Łady 4×4.

Nie jest to już Niva. Nazywa się po prostu 4×4. Napędza ją 1,7-litrowy, benzynowy silnik z wtryskiem paliwa. Bardzo dobry nowy-stary samochód. Dalej widać w nim echa lat 60-tych, choćby w niezmienionej od dziesiątek lat stylizacji tylnych okien, przypominającej tę z Fiata 124.

Poznań Motor Show 2018

Nadal stacyjka znajduje się po lewej stronie kolumny kierowniczej, włącznik świateł awaryjnych po prawej, a na tablicy przyrządów umieszczono przyciski wyglądające wypisz-wymaluj jak te z Fiata 125p i 126p. Dobry design po prostu się nie starzeje.

Poznań Motor Show 2018

Z drugiej strony wzruszające są próby przekształcenia Nivy w nowoczesny wóz przez dodawanie fantazyjnych felg, wyokrąglonych zderzaków itp. Spróbujemy namówić firmę Tarmot 4×4 na użyczenie tego wozu do krótkiego testu!

Poznań Motor Show 2018

UAZ Hulk to mocno uterenowiona wersja oryginalnego UAZ-a 469b. Auto ma zmienioną deskę rozdzielczą, jest podniesione, wzmocnione i wygląda przerażająco, nazwa pasuje więc idealnie.

Jednak ciekawszym eksponatem był ten całkiem zwykły UAZ 469b. Okazuje się, że jeśli ktoś ma ramę od UAZ-a legalnie zarejestrowaną w Polsce, to może zwrócić się do firmy Tarmot 4×4 w celu zbudowania na niej nowego UAZ-a. To legalna operacja, dzięki której można mieć nowego klasyka o prawdziwie terenowym charakterze.

Poznań Motor Show 2018

Tu widać silnik zbudowany od nowa w samochodzie, który jest właśnie odbudowywany.

Poznań Motor Show 2018

Poznań Motor Show 2018
Już wkrótce kolejny stary-nowy UAZ będzie gotowy.

Usiadłem w środku. Co za niewygodny wóz. Kocham takie auta.

Poznań Motor Show 2018

Ta ciężarówka to GAZ 66. Raczej mało użyteczny do jazdy po szosie lub po mieście.

Poznań Motor Show 2018

Tu jednak mamy ciekawą propozycję dla przedsiębiorców dostarczających towar w trudno dostępne miejsca. Oto UAZ Profi – półciężarówka z terenowym, mechanicznie dołączanym napędem na 4 koła. Ładna i nowoczesna: zająłem miejsce w kabinie, która nie odbiega w niczym od tanich dostawczaków europejskich, a wygląda lepiej niż w samochodach chińskich typu Dongfeng DFSK.

Poznań Motor Show 2018

To jeszcze nie koniec naszych wpisów z Poznań Motor Show!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać