Wiadomości

Porsche Taycan Cross Turismo przyłapane bez żadnego kamuflażu. Wygląda obłędnie

Wiadomości 22.01.2021 97 interakcji

Porsche Taycan Cross Turismo przyłapane bez żadnego kamuflażu. Wygląda obłędnie

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski22.01.2021
97 interakcji Dołącz do dyskusji

Porsche Taycan Cross Turismo zostało przyłapane bez kamuflażu pod kalifornijskim sklepem. Wygląda po prostu obłędnie. Będzie to najlepsza wersja najlepszego samochodu elektrycznego na świecie. 

Porsche Taycan to najbardziej dopracowany samochód elektryczny. Wygląda świetnie, zapewnia niesamowite doznania za kierownicą, a do tego da się go użytkować jak zwykły samochód. A skoro da się go użytkować jak zwykły samochód, to czemu by nie zrobić z niego wersji jeszcze bardziej praktycznej. Dokładnie tak jak to zrobiono ze spalinową Panamerą, której wersja kombi nosi nazwę Sport Turismo. Panamera kombi była strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że wyglądała lepiej niż zwykła, to dodatkowo była bardziej praktyczna. Klienci z miejsca ją pokochali. Porsche dostrzegło potencjał w tym rozwiązaniu i zapowiedziało, że w 2021 roku zadebiutuje Taycan Cross Turismo. Do tej pory zdjęcia szpiegowskie nie ujawniały zbyt wiele szczegółów nowego wyglądu. Nie musimy już czekać w niepewności, bo pewnemu szczęśliwcowi udało się przyłapać Taycana kombi bez żadnego kamuflażu.

Porsche Taycan Cross Turismo stało sobie pod kalifornijskim sklepem

W środku dnia ktoś postanowił przyjechać przedpremierowym Porsche Taycanem kombi na zakupy. Dzięki temu cały świat może dokładnie obejrzeć jak prezentuje się nowy hit ze stajni niemieckiej marki. Uwagę przykuwa nowy wzór felg, które nie były do tej pory dostępne dla zwykłej odmiany Taycana. Wyglądają fenomenalnie, ramiona trochę przypominają miecze jakich używają bohaterowie anime.

porsche taycan cross turismo felga
żródło: cochespiasnet autor: MC Oscar

Samochód ma wyraźnie większy prześwit niż zwykła odmiana. Uwagę przykuwają plastikowe nadkola i progi. Ma również relingi dachowe, które nie dość, że mają opływowy kształt, to są mocno dociśnięte do dachu. Zapewne wiąże się to z walką o uzyskanie jak najmniejszych oporów powietrza, które mają znaczący wpływ na zasięg samochodu elektrycznego.

Tak Porsche Taycan Cross Turismo wygląda od frontu:

Jak widać przód samochodu pozostał bez większych zmian jeżeli chodzi o kształt. Natomiast dziwnym rozwiązaniem są listwy LED pod głównymi reflektorami. Podejrzewam, że jest to tylko atrapa na czas jazdy przed premierą. Bo chyba nie dołożyliby takich listw wyglądających jakby ktoś je zamówił z AliExpress po 5 dolarów za sztukę, w sytuacji gdy mają tak dobrze wyglądające światła dzienne w głównych reflektorach. Drogie Porsche, powiedz proszę, że mam rację.

Tak auto prezentuje się z profilu:

A tak wygląda tył:

porsche taycan cross turismo tył
żródło: cochespiasnet autor: MC Oscar

I tutaj mam największy problem z nowym wyglądem. Nie podoba mi się daszek nad tylną szybą, trochę za bardzo wystaje. Ale najgorsza we wszystkim jest ta tylna wycieraczka. Jak ona tutaj nie pasuje. Jeżeli kiedykolwiek kupię sobie Taycana Cross Turismo to jej demontaż będzie pierwszą rzeczą jaką zrobię. Jak można było zrobić w takim samochodzie tak grube i masywne ramię. Poza tym tył prezentuje się wyjątkowo zgrabnie.

Udało się również zrobić zdjęcia wnętrza, ale tutaj nie ma żadnego zaskoczenia, ponieważ wnętrze wygląda dokładnie tak samo jak w zwykłym Taycanie.

Porsche Taycan Cross Turismo
żródło: cochespiasnet autor: MC Oscar

Porsche Taycan Cross Turismo – co jeszcze wiemy?

Niezbyt dużo. Spekuluje się, że ta odmiana będzie występować wyłącznie w wersji z napędem na wszystkie koła. Oznaczałoby to, że nie będzie podstawowej, a co za tym idzie znacznie tańszej odmiany z napędem wyłącznie na tył, tak jak w niedawno zaprezentowanym Taycanie RWD. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że pasażerowie z tyłu będą mieli znacznie więcej miejsca nad głowami. Wzrośnie również pojemność bagażnika, a dzięki mniej ściętej szybie, kufer będzie bardziej pakowny. Możemy być również pewni tego, że odmiana kombi będzie droższa o kilkanaście tysięcy złotych od standardowej wersji, bo taka jest w przypadku Panamery i jej wersji Sport Turismo. Dopłacałbym z uśmiechem na ustach, bo Porsche Taycan Cross Turismo zapowiada się na wspaniały samochód rodzinny. Szkoda, że będzie taki drogi.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać