Wiadomości

Oto Skoda z ekranem jak z Tesli. Trafiałbym nim do nowego Superba

Wiadomości 16.08.2022 9 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 16.08.2022

Oto Skoda z ekranem jak z Tesli. Trafiałbym nim do nowego Superba

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz16.08.2022
9 interakcji Dołącz do dyskusji

Skoda zaprezentowała ekran centralny modelu Vision 7S. Rozmiarami przypomina ten z Tesli, lecz poniżej gości tradycja.

Samochody koncepcyjne umiarkowanie mnie podniecają, ale jest to jakaś opowieść, o tym co się wydarzy. Nigdy nie wyjeżdżają w takiej postaci w jakiej je pokazano, ale zapowiadają takie mądrze nazywające się rzeczy, jak język stylistyczny, wizję rozwoju, czy coś. 30 sierpnia zobaczymy, jak wygląda Skoda Vision 7S, a dziś możemy zobaczyć jej ekran. Może to zapowiedź tego, co będzie montowane w nowej wersji Skody Superb?

Skoda Vision 7S – co o niej wiemy?

Wiemy, że ma być elektryczna i 7-miejscowa. Wcześniejsze wizualizacje przedstawiały też ciekawą koncepcję mocowania fotelika dziecięcego, taką w centrum uwagi całej rodziny. Rodzina siada dookoła dziecka, którego fotelik da się zamocować w centrum uwagi, czyli w drugim rzędzie, między dwoma fotelami. Misio siedzi wtedy z tyłu.

skoda vision 7s fotelik

Rodzina może wtedy podziwiać, jakie ładne dziecko im się urodziło, ale co w tym czasie będzie robić pacholę? Dziecku można byłoby puścić bajeczkę na tym wielkim ekranie, ale to się chyba nie uda.

Ekran środkowy w Skodzie Vision 7S

Skoda pochwaliła się zdjęciem deski rozdzielczej. Jest duża, pewnie tak duża jak sprzedaż Octavii. Wkracza aż na drzwi podkreślając szerokość wnętrza – tak mówi Skoda. To jest oczywiście bardzo pasjonujące, ale najciekawszy jest ekran środkowy.

Skoda Vision 7S ekran

Skoda zdecydowała się umieścić pośrodku deski sporych rozmiarów ekran i to w pozycji pionowej. Podobny zabieg zastosował Ford w modelu Mach-E. Całkiem spory ekran, tyle że leżący stosuje też Mercedes, ale najbardziej znany jest ekran z Tesli Model S, który rozpoczął tę modę. W tej chwili już ma ekran w pozycji horyzontalnej, ale klienci musili polubić ten styl, skoro się przyjął. Przełomowy ekran miał jednak pewną wadę, przynajmniej dla tradycjonalistów, którą likwiduje Skoda.

Pokrętła są fizyczne

Sporemu ekranowi modelu Vision 7S towarzyszą fizyczne pokrętła, umieszczone pod jego dolną krawędzią. Gdybym dostawał jedną Skodę Fabię, za każdym razem, jak mogę napisać mariaż tradycji z nowoczesnością, to mógłbym już oferować outsourcing rozwożenia chipsów po sklepach ich producentom, taką bym miał flotę. W każdym razie mariaż jest, ekran jest duży i nowoczesny, pewnie tego pragnie część klientów. Druga część, która docenia promocje na grabie i zraszacze ogrodowe, też otrzyma coś dla siebie. Otrzyma fizyczne pokrętła do regulacji klimatyzacji, dwie pieczenie na jednym ekranie. Ależ bym pod tym ekranem widział tzw. klimę z łapy, bez wyświetlania temperatury na pokrętle, tylko z jakimś brutalnym fontem 1, 2, 3, 4, 5. Tak się nie stanie, bo pokrętła mają być haptyczne. Co oznacza, że będą reagować przy dotyku. Dotkniesz z wierzchu, a poczujesz pewnie, jakbyś mocno wcisnął, wygrywa nowoczesność.

Uwagę zwraca również ścięta z dwóch stron kierownica. Będzie łatwiej obserwować drogę i ekrany. Łatwiej będą mieli również pasażerowie, którzy zyskają opcję dokowania smartfona w tej wielkiej rozdzielczej desce. Nie widzę dobrze gdzie, ale tak jest napisane, chyba pod ekranem.

Ekran jest spory, ale bajki dziecku nie puścimy, bo przecież jedzie tyłem do kierunku jazdy i ekranu. To nie szkodzi, od bajek to się oczy psują. Dziecko nie skorzysta, ale my wiemy, jaki rodzaj ekranu może być stosowany w kolejnych modelach Skody. Obecnie stosowane są ekrany zintegrowane z deską rozdzielczą, jak w modelu Superb oraz mocno od niej oddzielone, jak na przykład w Octavii. W 2023 ma pojawić się Skoda Superb w nowej odsłonie, czyżby z takim ekranem?

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać