Lokowanie produktu

Oto gama SUV-ów Opla. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie

Lokowanie produktu 18.07.2019 41 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 18.07.2019

Oto gama SUV-ów Opla. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk18.07.2019
41 interakcji Dołącz do dyskusji

Oferta SUV-ów i crossoverów Opla składa się obecnie z trzech modeli. Każdy z nich ma swoje niepowtarzalne zalety. Poznajcie bliżej Mokkę X, Crosslanda X i Grandlanda X.

Opel Mokka X już od swojej premiery nieustannie cieszy się popularnością. To chętnie wybierany i udany model: zachęca sprawdzoną konstrukcją, praktycznością, wygodą i bogatym wyposażeniem. Jeżeli jednak komuś nie jest niezbędny napęd 4×4, a bliższa jego upodobaniom jest sylwetka crossovera niż typowego SUVa, to…

Opel Mokka X

Powinien się wtedy zainteresować Crosslandem X.

Crossland X to elegancki kompaktowy crossover. Jest nieco krótszy od Mokki X (mierzy 4212 mm zamiast 4275 mm), ale za to szerszy, dzięki czemu w jego wnętrzu jest jeszcze więcej miejsca. Ma też dłuższy rozstaw osi.

Opel Crossland X

Jak przystało na auto tego typu, Crossland X jest wszechstronny. Wysoka pozycja za kierownicą nie tylko pozwala na wygodne wsiadanie, ale i zapewnia świetną widoczność. W końcu z góry więcej widać. Podniesiony prześwit pozwala bez strachu podjeżdżać pod wysokie, miejskie krawężniki albo dojeżdżać bocznymi drogami do zacisznych miejsc na urlop. Można jechać samemu, we dwoje albo i całą rodziną: mimo niewielkich wymiarów, Crossland X ma wystarczająco przestronne wnętrze i bagażnik. Kufer ma aż 410 litrów pojemności, co stawia Opla w czołówce swojej klasy.

Opel Crossland X bagażnik

Wyposażenie: rodem z droższych segmentów.

Mimo atrakcyjnych cen i kompaktowych wymiarów, Crosslanda X można doposażyć w elementy, których nie powstydziłyby się droższe samochody. Mowa m.in. o fotelach AGR certyfikowanych przez specjalistów z niemieckiej Akcji na Rzecz Zdrowych Pleców, które można odpowiednio dopasować do sylwetki kierowcy i pasażera.

Tego Opla można zamówić także z reflektorami LED i z wyświetlaczem projekcyjnym, który sprawia, że nie trzeba już odwracać uwagi od jezdni, aby widzieć to, co najważniejsze: czyli m.in. prędkość, wskazania nawigacji, ustawienia tempomatu czy informację o aktualnym ograniczeniu prędkości.

Opel Crossland X

Dzięki systemowi ostrzegania przed kolizją i automatycznego hamowania przy niskich prędkościach, Crossland X „potrafi” także awaryjnie zahamować przed pieszymi i innymi samochodami, gdy kierowca np. odwróci się, by sprawdzić, co robią siedzące z tyłu dzieci. A jeśli ktoś nie lubi parkowania, może zostać w tym wyręczony przez samochód. Wystarczy tylko sterować pedałami oraz wcisnąć odpowiedni przycisk, a asystent parkowania zajmie się resztą. Nie tylko wjedzie, ale i wyjedzie z miejsca.

Silniki? Aż pięć do wyboru.

Niezależnie od upodobań i temperamentu, w gamie Crosslanda X każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Lista silników benzynowych zaczyna się od wolnossącego 1.2 o mocy 82 KM. Jeśli ktoś chciałby mieć więcej mocy, może wybrać 1.2 Turbo osiągające 110 KM. Ten motor da się zestawić także z płynnie działającą skrzynią automatyczną. Dla osób, które cenią sobie osiągi, przewidziano jeszcze 130-konną wersję tego silnika.

Opel Crossland X

Bardzo interesujące są też silniki Diesla. Łączą w sobie dynamikę i wysoki moment obrotowy z niskim zużyciem paliwa, a przy tym wszystkim są ciche. Oba mają pojemność 1.5. Słabszy z nich rozwija moc 102 KM, a mocniejszy 120 KM. Ten drugi występuje z „automatem ” tworząc wyjątkowo udany duet do codziennych i weekendowych podróży.

Cennik Crosslanda X zaczyna się kwotą 62 950 zł. Główne zalety tego modelu stanowią jego „kompaktowość”, zwartość i zwinność. To idealny samochód do miasta. A co mają wybrać klienci, którzy częściej jeżdżą w trasy i potrzebują jeszcze więcej komfortu i przestrzeni?

Na przykład Opla Grandlanda X.

Mierzący nieco mniej niż 4,5 m Grandland X jest już na tyle spory, że zapewnia całą masę przestrzeni dla kierowcy, jego rodziny i ich bagaży. Jednocześnie nadal nie „urósł” na tyle, by jego wymiary utrudniały manewrowanie w mieście czy na parkingu galerii handlowej.

Opel Grandland X

Ten model wyróżnia się jakością wykonania, komfortem jazdy, wyciszeniem i tym, w co można go wyposażyć. Skórzana tapicerka, reflektory LED czy dyskretne podświetlenie wnętrza to jedno. Drugie to takie opcje, jak np. system optymalizacji trakcji IntelliGrip. Kierowca wybiera tryb w zależności od nawierzchni, po której jedzie. Oprócz trybu Standard, do wyboru ma też ustawienia na piasek, śnieg czy błoto. W wyjątkowej sytuacji może nawet zupełnie odłączyć ESP. W połączeniu ze sporym prześwitem Grandlanda X, to tworzy doskonałe połączenie na urlopowe i weekendowe wypady. Działka z dala od cywilizacji? Chatka w górach? A może miejsce do łowienia ryb, o którym wiesz tylko Ty? Dla Opla to nie kłopot.

Grandland X jest też stylowy.

Opel Grandland X

Nadwozie w kolorze kontrastującym z czarnym dachem można zamówić również do Crosslanda X, ale w przypadku Grandlanda X całość wygląda jeszcze bardziej elegancko i efektownie. Można dodać też np. stopnie boczne nadwozia albo praktyczne chlapacze.

Pod maską: wyjątkowo mocne silniki.

Jako większy i bardziej rodzinny samochód, Grandland X potrzebuje mocniejszych motorów. Tam, gdzie gama silników Crosslanda X już się kończy (czyli na 130 KM), w Grandlandzie X dopiero się zaczyna. Mocniejszy „benzyniak” ma aż 180 KM.

Opel Grandland X

Do tego samochodu wyjątkowo pasują jednak diesle. Ich wysoki moment obrotowy doskonale sprawdzi się na trasie, a duży zasięg sprawi, że w drodze na wymarzone wakacje nie trzeba będzie się zbyt często zatrzymywać na tankowanie.

Podstawowy diesel ma 130 KM.

Od mocy ważniejszy jest tu jednak wspomniany moment obrotowy. Wynosi równe 300 Nm już przy 2000 obrotów na minutę, co zapewnia elastyczność „od samego dołu”.

Opel Grandland X

Jeszcze lepiej wygląda sprawa w przypadku mocniejszego diesla Opla. Ma dwa litry pojemności i rozwija aż 177 KM. W kwestii momentu obrotowego wypada jeszcze bardziej imponująco: jego wynik to aż 400 Nm. Taki Grandland X jest już naprawdę szybkim samochodem…

…Choć nie tak szybkim, jak nadchodzący Grandland X Hybrid4. Ten model (można go już zamawiać!) osiąga aż 300 KM z dwóch rodzajów silników: spalinowego i elektrycznego. Będzie ciekawie, a gama SUV-ów i crossoverów Opla będzie jeszcze bardziej wszechstronna. Chociaż i teraz taka jest!

Opel Grandland X Hybrid4

Artykuł powstał we współpracy z marką Opel.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać