Wiadomości

Jak będzie wyglądać nowy Opel Astra? Być może właśnie tak

Wiadomości 18.03.2021 48 interakcji

Jak będzie wyglądać nowy Opel Astra? Być może właśnie tak

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski18.03.2021
48 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowy Opel Astra zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale już teraz zastanawiamy się jaki może mieć wygląd. Wszystko wskazuje na to, że będzie bardzo podobny do Peugeota 308. To bardzo dobrze, bo zmniejsza to szanse na zepsucie ładnego hatchbacka.

Opel Astra to jeden z tych samochodów, których nikt nie pożąda, ale trudno bez nich wyobrazić sobie motoryzacji. Po kilku latach obecności na rynku dotychczasowej generacji K, Opel testuje jej następcę. Na razie egzemplarz jeżdżący po drogach jest bardzo mocno zakamuflowany, ale nie przeszkadza to w dostrzeżeniu pewnych podobieństw do Peugeota 308, z którym Astra dzieli platformę. Dzięki temu możemy już snuć pierwsze przypuszczenia jak będzie wyglądał jeden z najważniejszych modeli Opla w całej jego historii.

Nasi przyjaciele z kolesa.ru również zastanawiali się jaki wygląd może mieć nowy Opel Astra

Na podstawie zakamuflowanego egzemplarza postanowili stworzyć render nowe Astry. Dla przypomnienia – tak wygląda wersja w kamuflażu:

Natomiast render Rosjan prezentuje się następująco:

nowy opel astra wygląd

W renderze przodu nie podobają mi się poziome linie w atrapie chłodnicy. Wiem, że są zgodne z tym, co widzimy na zdjęciach szpiegowskich, ale podejrzewam, że nie trafią do wersji produkcyjnej. Opel raczej użyje gładkich znanych choćby z najnowszej Mokki. Światła LED i atrapy wlotów powietrza w przednim zderzaku wyglądają dokładnie tak jak w egzemplarzu testowym i doskonale wpisują się w nową linię stylistyczną, którą możemy oglądać przy ostatnich premierach Opla. Render tyłu wygląda natomiast tak:

nowy opel astra wygląd 2

Ponownie widzimy nawiązania do obecnej stylistyki Opla. Najbardziej rzucają się w oczy tylne światła, które są bardzo mocno inspirowane światłami Mokki. Do tego modelu nawiązuje również tylny zderzak.

Tutaj możecie przeklikać sobie do porównania renderu z obecnie produkowaną Astrą w wersji K:

Jaki wygląd będzie miał nowy Opel Astra dowiemy się niebawem, ale już teraz możemy przypuszczać z jakim autem będzie blisko spokrewniona

To oczywiście najnowszy Peugeot 308. Nowa Astra będzie do niego bardzo zbliżona. Podobieństwo doskonale widać po proporcjach zamaskowanego prototypu, są prawie identyczne jak we francuskim aucie. Nic dziwnego, skoro to jeden koncern to nie ma sensu wymyślać koła na nowo, tylko maksymalnie wykorzystać wspólne platformy. Doskonale wie o tym Volkswagen, dlatego Stellantis, żeby zmaksymalizować zyski będzie podążać tą samą drogą. Astra powstanie na płycie EMP2, tej samej która jest wykorzystana we wspomnianym Peugeocie 308, Citroenie C5 Aircross, Peugeocie 3008 i Oplu Grandlandzie X. Prawdopodobnie razem z wymienionymi modelami będzie dzielić te same wersje napędowe. Pewnie zobaczymy wersje z dieslem, ale będziemy też musieli gorąco przywitać hybrydy plug-in. Znak czasów. Signum Temporis. Opel Signum.

Ilustracje użyte w tekście pochodzą ze strony kolesa.ru

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać