Wiadomości

Nowe Renault Megane na wizualizacjach. Ważą się losy wersji spalinowej

Wiadomości 04.04.2021 88 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 04.04.2021

Nowe Renault Megane na wizualizacjach. Ważą się losy wersji spalinowej

Adam Majcherek
Adam Majcherek04.04.2021
88 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowe Megane Renault pokaże jeszcze w tym roku. Na pewno w wersji elektrycznej, spalinowa, o ile się pojawi, może dołączy później.

Kiedy prawie rok temu cytowaliśmy Laurensa van den Ackera – szefa designu Renault, który w rozmowie z Autoexpressem przyznał, że firma zastanawia się, czy funduszy przeznaczonych na rozwój tego modelu nie lepiej wykorzystać w innym projekcie, pojawiły się komentarze, że to niemożliwe, bo Megane wciąż sprzedaje się lepiej od np. Kadjara. Potem w październiku pojawiło się studyjne Renault Megane eVision Concept i kolejne doniesienia, że następne Megane pojawi się wyłącznie w wersji elektrycznej.

Wyniki finansowe Renault w 2020 r. nie nastrajają optymistycznie

Sprzedaż Megane spadła z poziomu 129 tys. w 2019 r. do 74 tys. w 2020. Na pocieszenie fanów kompaktowego hatchbacka można tylko dodać, że właściwie każdy model Renault zaliczył spore spadki – Captur z 222 do 178 tys., Clio z 317 do 248 tys., Kadjar ze 110 do 64 tys. Ciekawostka – najmniej straciło Twingo, z 87 tys. spadło na 73, ale to nie uchroni go przed śmiercią i zastąpieniem przez elektryczną piątkę.

Zakamuflowane modele testowe, które co jakiś czas pojawiają się na ulicach w różnych częściach Europy i są opisywane jako następcy Megane , jak dotąd zawsze były elektryczne. Na podstawie ostatnich ich zdjęć niejaki Andrzej Avarvarii przygotował wizualizacje zdradzające, jak może wyglądać nowe Megane w ciele crossovera:

Would you buy the new Renault Megane if it looked like this?Our exclusive images preview the upcoming electric car, which will be launched later this year! Full story: https://carbyr.uk/2PpnnXx

Posted by carbuyer.co.uk on Thursday, April 1, 2021

Według brytyjskich mediów, nowy model będzie oferowany wyłącznie w elektrycznej odmianie. Ma powstawać na platformie CMF-EV – tej samej, na której Nissan zbudował model Ariya, również wyłącznie elektryczny. Już podczas premiery Megane eVision podano, że układ napędowy ma mieć 217 KM mocy, akumulator pojemność 60 kWh, a zasięg auta ma wynosić 450 km.

Biorąc pod uwagę, że Renault zapowiada Renaulucję, która ma odmienić przyszłość marki bardziej, niż samo wprowadzenie elektrycznego modelu 5, a potem jeszcze 4, przeobrażenie Megane w wyłącznie elektrycznego crossovera byłoby faktycznie podejściem rewolucyjnym. Z drugiej strony, nawet francuski L’Automobile nie wierzy, że to możliwe by znacznie droższy, wyłącznie elektryczny crossover był w stanie zastąpić w gamie francuskiego producenta stosunkowo niedrogiego kompakta, cenionego przez klientów flotowych. Niewykluczone, że przez jakiś czas oba modele – elektryczny crossover i spalinowy hatchback – będą produkowane równolegle. Czy tak będzie – przekonamy się, gdy nowe Megane trafi do salonów, co powinno się wydarzyć jeszcze pod koniec tego, lub w pierwszej połowie przyszłego roku.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać