Wiadomości

Nowy Outlander PHEV – 87 km zasięgu „na prądzie” i akumulatory prawie jak w Leafie

Wiadomości 28.10.2021 84 interakcje
Adam Majcherek
Adam Majcherek 28.10.2021

Nowy Outlander PHEV – 87 km zasięgu „na prądzie” i akumulatory prawie jak w Leafie

Adam Majcherek
Adam Majcherek28.10.2021
84 interakcje Dołącz do dyskusji

Mitsubishi zaprezentowało model Outlander w wersji PHEV. Wciąż nie potwierdziło czy wprowadzi go do Europy, ale trudno sobie wyobrazić, by było inaczej.

Do zwykłego Outlandera, napędzanego 2,5-litrowym silnikiem benzynowym, którego prezentowaliśmy w lutym, dołącza wersja hybrydowa. I to hybrydowa, ale ładowana z gniazdka. Jeszcze w tym roku takie auto trafi do sprzedaży w Japonii, a w przyszłym w Stanach.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV – kiedy w Europie?

Tego właśnie wciąż nie wiadomo. O ile zwykła wersja z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym, bez jakiejkolwiek hybrydowości, nie ma na to większych szans, o tyle z PHEV-em jest zupełnie inaczej. Mitsubishi regularnie przypomina, że Outlander to najlepiej sprzedający się PHEV w Europie, do osiągnięcia tego wyniku w ubiegłym roku potrzebował 26 673 egzemplarzy. Nowy model pojawiając się na rynku mógłby znacząco wpłynąć na obniżenie średniej emisji CO2 marki, co zawsze jest grzechu warte.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV

Mitsubishi pokazało nowego Outlandera PHEV, ale nie powiedziało o nim zbyt wiele

Nie wiadomo np. nic o jego jednostkach napędowych. Wiadomo, że silniki elektryczne wciąż będą dwa – po jednym na oś. Ten zamontowany z tyłu ma być znacznie mocniejszy niż w modelu poprzedniej generacji. Nie wiadomo z jaką jednostką spalinową zostaną połączone – zachodnie media sugerują, że z tą co wcześniej, czyli czterocylindrowym motorem o pojemności 2,4 litra.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV

Wiadomo natomiast, że zakładany zasięg w trybie elektrycznym to 87 kilometrów

Na tyle pozwoli energia zmagazynowana w akumulatorach o pojemności 20 kWh. Warto podkreślić tę wielkość, bo o zaledwie 4 kWh większy akumulator miał pierwszy Leaf – model zupełnie elektryczny. Nie wiadomo niestety, czy nowy Outlander PHEV będzie mógł korzystać z wallboxa o mocy wyższej niż 3,7 kW, a właściciele obecnych bardzo na to liczą.

Wiadomo też na pewno, że nowe Mitsubishi Outlander PHEV będzie mogło być 7-osobowe

W aktualnym modelu akumulatory ograniczały przestrzeń na tyle, że autem mogło podróżować co najwyżej 5 osób. W nowym można mieć dodatkową kanapę, choć wygląda na to, że nie da się jej schować pod podłogą bagażnika:

Postawione obok poprzednika, nowe Mitsubishi Outlander PHEV wygląda jak statek kosmiczny stojący obok muzeum, szczególnie gdy się zajrzy do środka. Trzymamy kciuki, żeby pojawiło się, w naszych salonach i odmłodziło wizerunek tej zasłużonej marki.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać