Wiadomości

Oto odświeżone Mitsubishi ASX. Wygląda na coś więcej niż lifting

Wiadomości 12.02.2019 32 interakcje
Adam Majcherek
Adam Majcherek 12.02.2019

Oto odświeżone Mitsubishi ASX. Wygląda na coś więcej niż lifting

Adam Majcherek
Adam Majcherek12.02.2019
32 interakcje Dołącz do dyskusji

Po 9 latach od premiery Mitsubishi po raz kolejny odświeża ASX-a. Chyba już ostatni.

Mimo długiego stażu na rynku ASX wciąż sprzedaje się świetnie i na wielu rynkach, m.in. u nas, jest najpopularniejszym modelem tej marki. Japończycy uznali, że nie ma potrzeby wprowadzać nowej generacji modelu i przygotowali dla niego kolejny lifting.

Mitsubishi ASX 2020 – zmian jest sporo

Mitsubishi ASX 2020

Na pierwszy rzut oka w odświeżonym ASX-ie jest więcej zmian, niż czasem w zupełnie nowych modelach innych producentów. Auto ma przemodelowany przód, z zupełnie nowym zderzakiem i reflektorami. Trzeba przyznać, że w końcu stylistycznie przystaje do ostatniego Outlandera i Eclipse Crossa. I dzięki bardziej klasycznym proporcjom nadwozia wygląda równie nowocześnie, ale mniej kontrowersyjnie niż ten ostatni.

Z tyłu zmiany nie są aż tak drastyczne, ale dzięki nowym wypełnieniom lamp i dyfuzorowi w kontrastowym kolorze tył współgra z projektem przodu.

Mitsubishi ASX 2020

Kilka zmian pojawiło się też w kabinie.

Nie są one tak wyraźne jak w przypadku przedniej części nadwozia. Ale o cal większy ekran systemu multimedialnego, z nową wersją oprogramowania zapewne będzie jeszcze przyjemniejszy w użytkowaniu. Podobno będzie pozwalał nawet na oglądanie filmów nagranych na dysk USB. Oczywiście tylko na postoju.

Mitsubishi ASX 2020

W Europie w ASX-ie pojawi się dwulitrowy, wolnossący silnik z Outlandera o mocy 150 KM. Będzie dostępny z przekładnią manualną albo z bezstopniowym CVT. Auto będzie sprzedawane w odmianach z napędem na przednią oś i na cztery koła. Czy wciąż będzie dostępne również z silnikiem 1.6 z obecnie sprzedawanego modelu – tego dowiemy się bliżej premiery. 

Jak narazie oprócz kilku zdjęć importer udostępnił materiał wideo, w którym o aucie opowiada główny projektant marki – Tsunehiro Kunimoto. I trzeba przyznać – samochód w wersji pokazanej w tym filmie wygląda naprawdę nowocześnie. Patrząc na przód trudno byłoby zgadnąć, że to faktycznie tylko lifting. Jednak patrząc na linię boczną i tył auta oraz wnętrze można łatwo poznać, że to poczciwy ASX w nowym przebraniu. 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać