Wiadomości

Nadchodzi nowe BMW serii 5 i i5. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Wiadomości 23.05.2023 4 interakcje
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 23.05.2023

Nadchodzi nowe BMW serii 5 i i5. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk23.05.2023
4 interakcje Dołącz do dyskusji

Premiera jednego z najbardziej oczekiwanych samochodów tego roku odbędzie się już jutro, 24 maja. Co już wiemy o tym, jakie będzie nowe BMW serii 5 i i5?

Dyrektorzy, managerowie wyższego szczebla, właściciele biznesów, a także trochę typów spod ciemnej gwiazdy. Oni wszyscy czekają, aż BMW pokaże nową serię 5. Wiadomo, że klienci kochają SUV-y, chętnie kupują X3, X5 i X6. Ale w segmencie premium sedany wciąż znajdują nabywców. A nowa seria 5 będzie sedanem. No i oczywiście kombi, przynajmniej w Europie.

Wiemy o tym modelu jeszcze trochę więcej

Razem ze spalinową serią 5 (to już zapewne ostatnia taka generacja) zadebiutuje też i5. W nomenklaturze BMW literka „i” oznacza odmianę elektryczną. Także będzie dostępne jako kombi, co sprawia, że powstaje właśnie bardzo interesujący segment. Kombi na prąd to coś, czego wcześniej niemal nie było. Teraz i5 będzie rywalizować np. z nowym Audi A6, które również będzie elektryczne.

Nowe BMW serii 5 i i5 nie powinny szokować wyglądem.

nowe bmw serii 5 i i5

Seria 5 może być projektowana trochę bardziej zachowawczo niż np. seria 7, wciąż szokująca i wywołująca skrajne emocje. Tutaj skandal raczej nie wybuchnie.

Jeśli chodzi o gamę jednostek napędowych, nowe BMW serii 5 powinno mieć motory 4- i 6-cylindrowe zasilane benzyną lub olejem napędowym. To łabędzi śpiew diesla, który w swej ostatniej generacji na pewno będzie czysty i oszczędny. Nie zabraknie także V8, które ucieszy klientów na M5. Dostanie jednak elektryczne, hybrydowe wsparcie. Odmiana M550i – o ile się pojawi – będzie jednak mieć mniejszy silnik.

W przypadku i5 moc będzie wynosić od 340 do nawet przeszło 600 KM. Ta pierwsza odmiana otrzyma nazwę i5 eDrive 40, ta druga – M60.

Nowe BMW serii 5 i i5 ujrzą światło dzienne jutro o 14

Pierwsze sztuki trafią do klientów jeszcze w tym roku. Jak będzie wyglądać nowa seria 5? Czekam, bo każda poprzednia generacja tego modelu była i ładna (tak, E60 też) i po prostu bardzo dobra.

Czytaj również:

To BMW 750iL kończy dziś 30 lat. Historia trzech dekad z V12 na polskich drogach

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać