Wiadomości

Tylko u nas: zdjęcia nowego BMW serii 5 i jego ceny. Z tyłu wygląda jak Toyota Camry

Wiadomości 24.05.2023 291 interakcji

Tylko u nas: zdjęcia nowego BMW serii 5 i jego ceny. Z tyłu wygląda jak Toyota Camry

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski24.05.2023
291 interakcji Dołącz do dyskusji

Mamy zdjęcia, które pokazują wygląd BMW serii 5, nowe auto Bawarczyków niebezpiecznie przypomina Toyotę Camry. Jak można było do tego dopuścić?

Takie przecieku jeszcze u nas nie było. Na kilka godzin przed oficjalną premierą nowego BMW serii 5 my wiemy już wszystko o tym samochodzie. Ze smutkiem muszę zaznaczyć, że na zdjęciu prasowym, które trafiło ostatnio do sieci, wyglądało o wiele lepiej. Patrzę na te zdjęcia i na usta ciśnie mi sie pytanie – panie, kto to panu tak zepsuł? Zapraszam na ekskluzywne materiały.

Te zdjęcia pokazują jaki wygląd ma nowe BMW serii 5

Pochodzą z oficjalnego konfiguratora bawarskiej marki. Zacznijmy od najmniej kontrowersyjnej rzeczy, czyli przodu. Nie ma tutaj nieszczęsnego, a może już szczęsnego, bobra, ale nerki nie należą do najmniejszych. Trochę nie mogę oprzeć się skojarzeniom z BMW serii 3 po liftingu z powiększonymi nerkami. Z daleka widać, że mamy do czynienia z bawarską marką, ale brakuje mi tutaj większej dawki agresywnej elegancji. Jest raczej poprawnie.

nowe bmw serii 5 wygląd

nowe bmw serii 5 wygląd

Linia boczna to już klasyka, cieszy mnie powrót kasetowych klamek, bo wyglądają o wiele lepiej niż zwykłe.

Czas na najbardziej kontrowersyjny element nowej piątki – przeklęty tył. Niech przemówią zdjęcia

nowe bmw serii 5 wygląd

nowe bmw serii 5 wygląd

Nie mogę wyrzucić z głowy skojarzeń z Toyotą Camry, która wygląda tak:

toyota camry test długodystansowy

Nie udał im się ten tył w ogóle. Dodajmy do tego kuriozalnie wielki obszar wokół tablicy rejestracyjnej i karykaturalny dyfuzor. W środku znajdziemy inspirację obecnymi wnętrzami BMW, czyli dwa wielkie ekrany ukryte pod jedną taflą szkła. Akurat taki design mi się podoba, więc nie mam uwag.

nowe bmw serii 5 wygląd

Nowe BMW serii 5 – polskie ceny

Udało nam się poznać ceny bazowe poszczególnych wersji silnikowych. Warte odnotowania – nawet najsłabsze jednostki to miękkie hybrydy: 520d (197 KM + 7 KM) – 270 000 zł brutto, dopłata do wersji xDrive to 15 tysięcy złotych. Wersja 520i – 190 KM (+6 KM) kosztuje 255 000 zł brutto. Odmiany elektryczne: i5 eDrive40 kosztuje 345 000 zł, a topowe i5 M60 xDrive to koszt aż 500 000 zł. Jedyny słuszny pakiet M do wersji cywilnych wymaga dopłaty 15 200 zł, a pakiet M Pro to jeszcze dodatkowe 10 800 zł. Pakiet innowacji kosztuje 10 300 zł, a pakiet Comfort to 13 500 zł. Podejrzewam, że wkrótce dowiemy się o pozostałych wersjach silnikowych, które będą wchodzić do sprzedaży już po debiucie modelu.

Czytaj również:

BMW 540d to ostateczny samochód na autostradę. Poza autostradą zresztą też

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać