Wiadomości

Wiemy jak wygląda nowe Audi RS3. I to nawet obydwa

Wiadomości 10.06.2021 58 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 10.06.2021

Wiemy jak wygląda nowe Audi RS3. I to nawet obydwa

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz10.06.2021
58 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowe Audi RS3 w wersji hatchback i sedan z 2021 roku na oficjalnym zdjęciu. Blondyn trochę zasłania, ale coś widać.

Jakie RS-y ma Audi? Popatrzmy. Audi RS4 Avant, RS5 Coupe i Sportback, RS6 Avant, RS7 Sportback i RS e-tron GT. Teraz spójrzmy nieco wyżej, bo zaczynają się SUV-y. W Audi kupimy jeszcze RS Q3, RS Q3 Sportback i RS Q8. Czego wam tutaj brakuje?

No RS3 przecież. Było i nie ma, ale spokojnie, będzie.

Nowe Audi RS3 nadchodzi

Ford to może sobie ubić model RS, ale markom premium już nie jest tak lekko. Muszą sportować szybciej i szybciej oraz szybciej od siebie. Najmocniejsze modele konkurencji nie mogą pozostawać (za długo) bez odpowiedzi w swoim segmencie. Nachodzi więc nowe Audi RS3. Dotychczas widzieliśmy Audi RS w takiej postaci, gdy śmigało po torze.

audi rs3 kamuflaż

Ale to było w maskowaniu, skromnym, ale jednak. Teraz wiemy, jak wygląda bez. Teraz wiemy, jak wygląda w kamuflażu, ale takim co nie kamufluje, tylko promuje. Wersja hatchback i sedan na jednym obrazku.

audi rs3 2021

To za dużo się nie naoglądaliśmy. Cóż ja, biedny człowiek w okularach (tylko do komputera), mogę wam napisać o wylądzie nowego Audi RS3? Ma duże wloty powietrza po bokach masywnego grilla, koła też są duże i dyfuzor z tyłu nie wygląda na mały. To i moc pewnie nie będzie mała.

Okleina ma cyferki 1-2-4-5-3, zgadujemy więc, że chodzi o cykl pracy cylindrów w pięciocylindrowym silniku Audi RS3.

Audi RS3 – moc i przyspieszenie

Ten sam silnik ma Audi RSQ3 i 400 KM mocy. W Autocar twierdzą, że RS3 mocy będzie mieć tyle samo, a czas do setki powinien pukać do 4 sekund. Nie byłoby wtedy mocniejsze od Mercedesa AMG 45 S. Ten ma 421 KM i schodzi minimalnie poniżej 4 sekund w sprincie do setki, ale cylindry ma cztery.

Nacieszmy uszy pięcioma cylindrami RS3, jeśli będziemy mieli okazję. Audi będzie stopniowo elektryfikować swoją gamę i ten proces dotknie również najmocniejsze modele. Do 2030 roku wszystkie sportowe modele Audi będą elektryczne lub hybrydowe. Nie jest łatwo robić sportowe, spalinowe samochody.

Audi RS3 kosztowało kiedyś 265 700 zł i też miało 400 KM. Należy się spodziewać, że nowe Audi RS3, nowe 400 KM wyceni nieco drożej. O tym powinniśmy przekonać się jesienią tego roku.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać