Wiadomości

Skoda pokazała szkice wnętrza nowej Fabii. Podejrzewam, że w produkcji nie będzie tak kolorowo

Wiadomości 29.04.2021 94 interakcje

Skoda pokazała szkice wnętrza nowej Fabii. Podejrzewam, że w produkcji nie będzie tak kolorowo

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski29.04.2021
94 interakcje Dołącz do dyskusji

Skoda pokazała szkice przedstawiające jakie wnętrze będzie miała nowa Fabia. Jest ładnie, kolorowo, ale obawiam się, że w rzeczywistości wszystko będzie czarne lub szare i ponure.

Premiera IV generacja Skody Fabii zbliża się wielkimi krokami. To jeden z najważniejszych modeli Skody, nic więc dziwnego, że Skoda podsyca zainteresowanie modelem poprzez wypuszczanie kolejnych szkiców. Parę dni temu pokazała dwa oficjalne szkice pokazujące jak nowy model będzie wyglądał z zewnątrz. Jeżeli jakimś cudem ominęliście te rysunki to Skoda Fabia ma wyglądać tak:

nowa skoda fabia wnętrze

I tak:

nowa skoda fabia wnętrze

Całkiem ładnie. Nie ma co się doszukiwać porywających linii i dynamicznie skrojonych przetłoczeń. To Fabia, ten wóz ma się podobać jak najszerszej klienteli, więc model produkcyjny będzie bardziej stonowany. Oczywiście w tych szkicach znajdziemy nowe grille Skody, nowe wzory świateł, dzięki czemu model zachowa spójność z resztą gamy. Po tych szkicach przyszedł czas na wnętrze.

Skoda pokazała, że nowa Fabia będzie mieć kolorowe wnętrze i fizyczne pokrętła

Według szkiców nowa Fabia ma wyglądać tak:

nowa skoda fabia wnętrze

Widzimy dwuramienną kierownicę (uwielbiam), wirtualne zegary, okrągłe kratki nawiewów oraz dosyć spory dotykowy ekran centralny. Puryści ucieszą się z klasycznych pokręteł od klimatyzacji oraz dużej liczby fizycznych przycisków we wnętrzu auta. Cieszy klasyczna wajcha od ręcznego. Generalnie nie ma się do czego przyczepić. Skoda podkreśla, że we wnętrzu kabiny znalazły się kolorowe elementy.

Dzisiejszy przepływ informacji pozwala szybko zweryfikować zapowiedzi Skody, ponieważ nowa Fabia została już przyłapana

Tak wygląda w rzeczywistości:

źródło: worldscoop.fr

Jak widać udało się przenieść większość rozwiązań z rysunku do rzeczywistości. Oczywiście wokół ekranu znajduje się maskowanie, więc całość wygląda trochę ponuro. Złośliwi powiedzą, że w ogóle nie widać jakiegokolwiek maskowania we wnętrzu. Tak swoją drogą kierownica wygląda jakby zrobili ją z wersji trójramiennej poprzez obcięcie trzeciego ramienia. Nie wiem po co zostawili ten element w dole kierownicy. Jednak jest inna kwestia. Gdzie się podziały kolory? Czemu jest tak smutno? Podejrzewam, że większość aut będzie skonfigurowana w taki sposób. Szkoda, bo akurat wnętrze powinno mieć jakieś kolorowe akcenty, a nie tylko czerń, szarość, piano black i trochę srebrnego plastiku. Mam nadzieję, że czeski producent coś z tym zrobi i doda jednak trochę koloru do wnętrza.

Skoda pokazała również nowe logo Fabii

Wspaniałe. Czekam z niecierpliwością na notatkę prasową, która wytłumaczy co reprezentuje sobą nowy napis Fabia. To na pewno coś znaczy!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać