Wiadomości

Nowa Honda HR-V na rysunkach patentowych. Wygląda jak mieszanka MG, Mazdy i Seata

Wiadomości 11.02.2021 126 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 11.02.2021

Nowa Honda HR-V na rysunkach patentowych. Wygląda jak mieszanka MG, Mazdy i Seata

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk11.02.2021
126 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowa Honda HR-V zadebiutuje oficjalnie za kilka miesięcy. Póki co, możemy już na nią popatrzeć, tyle że nie w kolorze i na rysunkach.

Całkiem miło wspominam Hondę HR-V. Stara, kanciasta generacja bardzo podobała mi się z wyglądu i uważam, że do dzisiaj prezentuje się „jakoś”. Nowsza była dość bezpłciowa z wyglądu, ale trudno nazwać ją brzydką. Co najlepiej zapamiętałem z jeżdżenia nią? Naprawdę świetną, manualną skrzynię biegów. Była piekielnie precyzyjna i miała skok niemal tak krótki, jak w Maździe MX-5. Nie myślałem, że zmiana przełożeń w crossoverze może sprawić tyle przyjemności!

Ciekawe, jaka będzie nowa Honda HR-V

Nie mam pojęcia, jaką będzie miała skrzynię biegów (może tylko automatyczną?). Prawdopodobnie nowy model będzie napędzany przez układ hybrydowy (silnik 1.5 + motor elektryczny) znany już np. z aktualnej generacji modelu Jazz. W gamie ma pojawić się także jednostka benzynowa 1.5 bez dodatkowego wspomagania, ale nie postawiłbym znacznej kwoty na to, czy zobaczymy ją w salonach w Polsce.

Co jeszcze wiadomo? Zagraniczne portale podają wymiary auta: długość wyniesie 4,45 m, szerokość 1,78 m, a wysokość: 1,6 m. To oznacza, że nowa Honda HR-V będzie o 12 cm dłuższa od poprzedniej, a także odrobinę szersza i o 5 mm niższa. O 2 cm – do 2,63 m – wzrósł też rozstaw osi, co powinno skutkować zwiększeniem przestrzeni dla pasażerów.

Wiemy też, jak nowa Honda HR-V będzie wyglądać

nowa honda hr-v

Wszystko dzięki rysunkom, które wpłynęły do jednego z urzędów patentowych i zostały opublikowane przez fanpage Vanhoe Rage. Są szare i nie zawierają zbyt wielu detali, ale da się już na ich podstawie wyobrazić sobie HR-V.

nowa honda hr-v

MG HS.

Moim zdaniem, przód tego wozu mocno przypomina – przynajmniej na rysunkach – auta chińskie spod znaku MG i Havala. Dokładniej: modele MG HS i ZS i Haval H6. Bok kojarzy mi się z… marką, która od lat mocno rywalizuje z Hondą, czyli z Mazdą. Przyznacie, że jest podobieństwo między HR-V ze szkiców a MX-30. Tyle że Honda nie ma tylnych drzwi otwieranych „pod prąd”.

nowa honda hr-v

Co z tyłem?

Tylna część HR-V przypomina mi trochę Seata Leona. A może bardziej Cuprę Formentor? W każdym razie, skojarzenia są zdecydowanie hiszpańskie.

nowa honda hr-v

Na szczęście jest nadzieja, że nowa Honda HR-V nie będzie aż tak generyczna, jak można by pomyśleć po obejrzeniu patentowych szkiców. Wizualizacje przygotowane przez malezyjski portal Paul Tan dostępne tutaj każą podejrzewać, że efekt będzie jednak bardziej „hondowski”.

nowa honda hr-v

Oficjalna premiera modelu została zaplanowana na kwiecień, ale już za tydzień Honda zacznie powoli podgrzewać atmosferę, publikując zwiastuny. Czekamy. Ale i tak najładniejsza Harfa, to ta pierwszej generacji.

Samochody które trafiły na rynek za wcześnie

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać