Wiadomości

Nowa Honda Accord wyciekła na rysunkach patentowych w Brazylii. Wygląda starzej niż stara

Wiadomości 13.07.2022 50 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 13.07.2022

Nowa Honda Accord wyciekła na rysunkach patentowych w Brazylii. Wygląda starzej niż stara

Adam Majcherek
Adam Majcherek13.07.2022
50 interakcji Dołącz do dyskusji

Już dziś możemy zobaczyć, czym w przyszłym roku będzie jeździł cały świat. Oczywiście poza Europą, bo nowa Honda Accord do nas nie trafi.

Podobno klienci Hondy wciąż nie mogą odżałować, że w Europie nie ma Accorda i przy premierze każdej kolejnej generacji pytają, czy ta trafi do Europy. I ciągle słyszą że nie – że wprowadzanie sedana segmentu D na rynek Europy po prostu się Hondzie nie opłaca. Za to opłaca się w innych częściach świata, dlatego już w przyszłym roku w obu Amerykach pojawi się następca tego Accorda:

Honda Accord lifting

Nowa Honda Accord na grafikach z Biura Patentowego

To materiały graficzne dostępne na stronie brazylijskiego Biura Patentowego. W podobny sposób na długo przed premiera poznaliśmy wygląd nowego Civika. I o ile wtedy stało się jasne, że Civica narysowano tak, by zaczął przypominać poprzedniego Accorda, o tyle dziś możemy stwierdzić, że nowy Accord będzie przypominał nowego Civika. Ale i trochę nowego CR-V-a, który przed momentem zadebiutował w Stanach.

nowa Honda Accord

Dlaczego nowa Honda Accord ma tak wielkie zwisy?

To pierwsze pytanie, które padło gdy oglądaliśmy te grafiki na służbowym komunikatorze. Osie od krańców zderzaka dzielą jakieś kilometry.

nowa Honda Accord

Z takimi zwisami wóz miałby problemy z wjazdem na większość parkingów podziemnych, ale zdaje się, że to wyłącznie kwestia renderu. W przypadku Civika było podobnie – wyglądał strasznie płasko i też zapowiadało się, że będzie miał ogromne zwisy, ale podczas premiery okazało się, że wcale nie jest źle.

W porównaniu z modelem sprzedawanym obecnie nowy Accord wygląda znacznie grzeczniej

Wygląda bardziej dostojnie i elegancko, nie straszy wielkim grillem. Pewnie nie zabraknie głosów, że zapowiada się wręcz staro, jak z generatora sedanów z okolic 2010 r. Ale poczekajmy na efekt końcowy, który według grafika serwisu Kolesa może wyglądać tak:

nowa Honda Accord

A co nowa Honda Accord będzie mieć pod maską?

Aktualna może mieć silnik 1.5 o mocy 192 KM, 2.0 o mocy 252 KM, albo układ hybrydowy oparty o benzynowe 2.0, o mocy 212 KM. Prawdopodobnie gama silnikowa kolejnej będzie taka sama, co najwyżej po niewielkiej aktualizacji. Na szczegółowe dni poczekamy pewnie do połowy przyszłego roku, gdy auto oficjalnie zadebiutuje na rynku. I wciąż nic nie wskazuje na to, by miało pojawić się u nas. No bo i po co, skoro mamy Civika, a w przyszłym roku wjedzie ZR-V i pewnie nowy CR-V. A z Accordem pewnie byłoby jak z Alfą Romeo Giulią. Wielu by chciało mieć, ale kupować nie ma komu.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać