Wiadomości

Nowa Dacia Logan: ceny w Polsce od 52 900 zł. Nie ma klimatyzacji, ale ma LPG

Wiadomości 02.04.2021 148 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 02.04.2021

Nowa Dacia Logan: ceny w Polsce od 52 900 zł. Nie ma klimatyzacji, ale ma LPG

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk02.04.2021
148 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowa Dacia Logan ma już polski cennik. Ceny startują od 52 900 zł. Klimatyzacja? Oczywiście za dopłatą. W standardzie: instalacja LPG i zderzaki w kolorze.

35 700 zł: tyle kosztował poprzedni Logan w bazowej wersji pod koniec produkcji. Wcześniej oferowano jeszcze tańszą odmianę za 29 990 zł. Była tak biedna, że podobno nawet ojcowie z najsurowszych klasztorów kontemplacyjnych wybiegali ze środka z krzykiem. Kolega kiedyś wynajął takie auto, by świadczyć nim usługi przewozu osób, ale szybko się zmęczył, bo bez radia, klimatyzacji i z szybami na korbkę nie było łatwo. Jeszcze trudniejsza okazała się sprzedaż takiego egzemplarza.

Czasy tak taniej Dacii Logan już się skończyły

nowa dacia logan ceny

Nowa generacja jest ładniejsza i bardziej cywilizowana. Jeszcze nie jeździłem Loganem, ale jeździłem niemal bliźniaczym Sandero i jest to samochód, który nie krzyczy już do ucha „mogłeś dopłacić, mogłeś pracować ciężej, mogłeś wstawać wcześniej”.

Choć prawda jest taka, że aby kupić nową Dacię Logan, rzeczywiście trzeba więcej pracować.

Nowa Dacia Logan: ceny od 52 900 zł

nowa dacia logan ceny

„PIĘĆDZIESIĄT TRZY TYSIĄCE ZA LOGANA? ILE?!” – zapytają pewnie niektórzy zszokowani czytelnicy. Nie dziwię im się. Tam, gdzie cennik poprzedniej wersji się kończył, nowej dopiero się zaczyna.

Co nowa Dacia Logan ma w standardzie? Wspomaganie, ABS, elektrycznie sterowane szyby, radio, zderzaki malowane w kolorze nadwozia, komputer pokładowy, LED-y do jazdy dziennej, a także instalację LPG. OK, nie brzmi to najgorzej, wygląda na to, że przynajmniej za te pieniądze dostaje się trochę miłych gadżetów. Silnik: 1.0 turbo, 100 KM. Automatyczna skrzynia biegów? Niedostępna za żadne skarby.

Co z klimatyzacją?

Nie ma tak dobrze! Nowa Dacia Logan pozostaje jednym z niewielu nowych aut, które można kupić bez klimatyzacji. To oczywiście słaby interes, bo nawet jeśli ktoś uparcie twierdzi, że „od klimy to on choruje” (polecam po prostu nie ustawiać nawiewu na 17 stopni podczas gdy na zewnętrz jest 35), to zakup wozu bez tego udogodnienia skazuje go na dożywocie z Dacią. Nigdy jej nikomu nie sprzeda, a już na pewno nie za godziwe pieniądze.

Rozwiązanie tego problemu kosztuje 1700 zł. Warto dodać też tylne czujniki parkowania za 700 zł i lakier metalik za 2000 zł.

Można też dopłacić do wersji Comfort

nowa dacia logan ceny

Bazowa nazywa się Essential. Ceny Dacii Logan Comfort startują od 56 400 zł. Klimatyzacja manualna jest już w standardzie, można dokupić automatyczną (1200 zł). Oprócz tego, bogatszy Logan ma między innymi lakierowane w kolorze nadwozia klamki i lusterka (te ostatnie są też elektrycznie sterowane), więcej tkaniny w środku, większy ekranik systemu multimedialnego i cztery głośniki zamiast dwóch. Da się do niego dokupić więcej udogodnień: czujniki parkowania mogą pikać nie tylko z tyłu, ale i z przodu, na liście opcji widnieje też kamerę cofania albo podgrzewanie przednich siedzeń.

Nowa Dacia Logan przez swoje ceny stanie się raczej modelem niszowym

Fabryczny gazik to jest to.

Sandero jest tańsze (bazowo od 41 900 zł) i można je mieć w podniesionej odmianie Stepway, idealnej na działkę. Wygląda na to, że Logan ma być bardziej… no dobrze, słowo „premium” nie przeciśnie mi się przez klawiaturę, bo piszę o Dacii, ale chyba chodziło mniej więcej o coś takiego. Nic dziwnego. To w końcu elegancka limuzyna!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać