Wiadomości

Nie liczcie na to, że nowa Dacia Bigster będzie tania. Za wygląd się płaci

Wiadomości 30.11.2023 101 interakcji

Nie liczcie na to, że nowa Dacia Bigster będzie tania. Za wygląd się płaci

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski30.11.2023
101 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowa Dacia i wysoka cena? Jeszcze kilka lat temu byłoby to niemożliwe. Jednak niestety czasy się zmieniają tak gwałtownie, że nawet Dacia musi swoje kosztować. 

Ze zdumieniem przeczytałem wczoraj, że kiedyś Dacia Duster kosztowała mniej niż 40 tysięcy złotych. Co to musiały być za wspaniałe czasy, pełne miłości, radości i dobrobytu. Z tej perspektywy lepiej widać jaką drogę przeszła Dacia, która z budżetowych samochodów o dyskusyjnej jakości wykonania przeszła do miłych dla oka samochodów, które stanowią realną konkurencję dla znanych i poważanych marek.

nowy duster

Nie ukrywam, że nowa Dacia Duster wywaliła mi chcijtomierz poza skalę. Modny design, odważne linie, wreszcie nowoczesne wnętrze i uroczy patyk do trzymania smartfona – naprawdę kawał dobrej roboty wykonano przy tym samochodzie. Dzięki temu obudziły się moje nadzieje związane z nadchodzącą Dacią Bigster, czyli atakiem rumuńskiej marki na segment większych SUV-ów. Będzie to kluczowy model dla przyszłości Dacii, bo klienci kochają SUV-y o długości około 4,5 m. Niestety prezes marki Denis Le Vot postanowił schłodzić im głowy, bo zdradził informacje o cenie nadchodzącego modelu. Zrobiło mi się słabo.

Więcej o Dacii przeczytacie w:

Nowa Dacia cena

W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar opowiedział o ich planach na nadchodzący model, w tym o tym, jaką cenę planują. Według niego Dacia nie będzie kosztować więcej niż 40 tysięcy funtów. Nie cieszcie się jednak przedwcześnie, bo wcale to nie oznacza tanio. Jej bezpośredni konkurenci, czyli Ford Kuga i hybrydowy Peugeot 3008 kosztują w Anglii około 35 tysięcy funtów. W Polce hybrydowy Peugeot kosztuje od 169 tysięcy złotych, a Ford Kuga od 166 tysięcy złotych. Krótko mówiąc nowa Dacia Bigster będzie najdroższym samochodem w ofercie marki. Dacia zaczynająca się od okolic 160 tysięcy złotych będzie pewną barierą psychologiczną. Z drugiej strony tanie samochody już odeszły w niepamięć, są tylko drogie i droższe.

Siłą Dacii ma być stosunek ceny do jakości. Użytkownik ma otrzymywać więcej za mniej. Czy to się uda? Dowiemy się już w przyszłym roku. W tym czekamy już tylko na cenę nowe Dacii Duster.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać