Wiadomości

Nissan Qashqai z pełnym polskim cennikiem. Zaczyna się poniżej 100 000 zł

Wiadomości 12.04.2021 30 interakcji

Nissan Qashqai z pełnym polskim cennikiem. Zaczyna się poniżej 100 000 zł

Piotr Barycki
Piotr Barycki12.04.2021
30 interakcji Dołącz do dyskusji

Ale tak symbolicznie poniżej, żeby nikt nie mówił, że Nissan Qashqai to minimum 100 000 zł.

Zamiast tego można mówić, że Nissan Qashqai to minimum 99 800 zł. Ok, w aktualnej promocji 98 800 zł.

Nissan Qashqai – cennik

Do wyboru jest aż 5 poziomów wyposażenia – Visia, Acenta, N-Connecta, Tekna i Tekna +. Żeby jednak klientów nie rozbolała od tego wyboru głowa, pod maskę może trafić właściwie tylko jeden silnik – 1.3 DIG-T MHEV. Może nam zapewnić albo 140 KM (najtańsza wersja, łączona tylko z przekładnią manualną), albo 159 KM. Mocniejszą jednostkę można łączyć z manualem, automatem, a także automatem i napędem na obie osie.

Kompletny cennik prezentuje się następująco:

Czyli jest taniej, niż było na starcie. To już coś.

Nissan Qashqai – wyposażenie

Przedstawiony Mikołaj nie jest elementem wyposażenia standardowego. O oferty pytaj dealerów.

W przypadku wersji Visia wiele wskazuje na to, że powstałą tylko i wyłącznie po to, żeby można było w cenniku napisać już od 99 800 zł. Mamy tutaj bowiem do czynienia z dziwacznym połączeniem w pełni LED-owych reflektorów, zestawu systemów bezpieczeństwa ze… stalowymi felgami, brakiem podłokietnika z tyłu, ręcznie składanymi lusterkami, manualną klimatyzacją, kierownicą pokrytą gumą (!) i brakiem możliwości dokupienia jakiegokolwiek pakietu. Hasztag: nie jeździłbym. Chociaż klimatyzacja manuala, widniejąca w cenniku, brzmi intrygująco.

Dużo więcej sensu ma wersja Acenta, w której pojawia się już klimatyzacja automatyczna i kamera cofania, a także 17-calowe felgi (to już nie jest takie niezbędne). Są tutaj też m.in. elektrycznie składane lusterka, bezkluczykowy dostęp i uruchamianie, podłokietnik z tyłu, gniazdo USB-C z przodu (w tańszej wersji – A) i 6 głośników zamiast 4.

N-Connecta dodaje do tego m.in. 18-calowe felgi, kamery 360 stopni, automatycznie ściemniane wewnętrzne lusterko, cyfrowe zegary i nawigację. Od tego poziomu pojawia się też miękkie wykończenie części deski rozdzielczej oraz zewnętrznej części tunelu centralnego. 

Tekna to m.in. 19-calowe felgi, panoramiczne okno dachowe i HUD-a. Tekna+ z kolei jest już na bogato – 20-calowe felgi, tapicerka skórzana Nappa i 10-głośnikowy zestaw audio od Bose. Plus masaż w fotelu kierowcy i pasażera, gdyby komuś było za mało.

Do tego jest 7 pakietów – Zimowy, Stylistyczny, Stylistyczny+, Komfort, Technologiczny dla manualnej i automatycznej przekładni, a także Bose.

To kto chciał, może już zamawiać. Ja natomiast cały czas z ciekawością czekam na cennik Nissana Qashqaia w wersji E-Power

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać