Wiadomości

Najszybsza kosiarka świata na Goodwood Festival of Speed

Wiadomości 13.07.2018 15 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 13.07.2018

Najszybsza kosiarka świata na Goodwood Festival of Speed

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz13.07.2018
15 interakcji Dołącz do dyskusji
  1. Trwa Goodwood Festival of Speed, prawdziwa gratka dla fanów szybkiej motoryzacji. Ale tym razem gwiazdą naszego tekstu nie będzie żaden samochód ani bolid. Zapomnijcie na chwilę o wypasionych modelach Ferrari, McLarenach czy Bugatti. Oto coś wyjątkowego, czyli najszybsza kosiarka świata! 

Honda Mean Mower V2, bo o niej mowa, zachwyciła widzów, kiedy rozpoczęła swój przejazd po wiodącej pod górę trasie o długości 1,16 mili (około 1,9 km). Za kierownicą najszybszej kosiarki świata usiadł doświadczony kierowca wyścigowy i kaskader, Jess Hawkins.

Maszyna co prawda wygląda bardziej jak gokart niż kosiarka, ale to tylko dodaje jej uroku. Kto by nie chciał wywoływać zazdrosnych spojrzeń sąsiadów, podczas prac w ogródku? Albo po prostu przejechać się tym czerwonym demonem prędkości?

Na filmie z przejazdu widać, że kierowca na chwilę zatrzymał Hondę. Nie wiadomo jednak, w jakim celu. Nie wygląda to na problemy techniczne, ponieważ kosiarka bez problemu ruszyła w dalszą drogę.

Aż szkoda nią kosić trawę

Chociaż Mean Mower V2 reklamowana jest jako najszybsza kosiarka świata, naprawdę szkoda byłoby ją wykorzystywać tylko do tego celu. Ta maszyna wyposażona została w litrowy silnik z motocykla CBR1000 RR Fireblade SP, który pozwala na osiągnięcie 190 KM przy 13 tys. obr./min. To wszystko sprawia, że pojazd ten może rozpędzić się nawet do 240 km/h.

Taka kierownica do koszenia trawy?

Maszyna posiada 6-biegową skrzynię biegów, komputer sterujący silnikiem oraz ekran LCD. Kierowca siedzi na wygodnym fotelu Sparco, do dyspozycji ma kierownicę tego samego producenta, a cały pojazd osadzono na stalowej ramie. W pojeździe zastosowano 10-calowe opony od quada, a w układzie hamulcowym znajdują się nowoczesne wentylowane tarcze. Wszystko to waży zaledwie 69,1 kg, co również wpływa na końcowe osiągi kosiarki.

Honda Mean Mower V2 ma też zamontowane ostrza wykonane z włókna węglowego i dwa silniki elektryczne do ich napędzania, dzięki czemu nadal może pomagać w pielęgnowaniu ogródka.

Idealny sprzęt dla kogoś, kto musi skosić swój gigantyczny trawnik, a bardzo mu się spieszy.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać