Ciekawostki

Pytanie na niedzielę: który samochód miał najbrzydszą deskę rozdzielczą?

Ciekawostki 26.01.2020 481 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 26.01.2020

Pytanie na niedzielę: który samochód miał najbrzydszą deskę rozdzielczą?

Adam Majcherek
Adam Majcherek26.01.2020
481 interakcji Dołącz do dyskusji

Szukamy samochodów, które zdecydowanie lepiej oglądać z zewnątrz niż w środku.

Ludowe przysłowie mówiące, że liczy się wnętrze, można odnieść do wielu dziedzin życia, nie tylko do kwestii wyboru partnera życiowego. Niektórzy stosują je także przy wyborze samochodu, bo w końcu więcej czasu spędzają oglądając jego wnętrze, niż nadwozie. 

Niestety projektanci samochodów nie zawsze zdają się o tym pamiętać. 

W efekcie czasem powstają koszmarki, na widok których człowiek zaczyna się zastanawiać jak to się stało, że sam nie zajął się projektowaniem wnętrz samochodów. Weźmy takiego Nissana Questa z wnętrzem inspirowanym częściowo biurowym kubłem na śmieci, względnie niszczarką do papieru:

Najbrzydsze wnętrze
autor: 天然ガス źródło: wikimedia CC-BY-SA-3.0

Pracujący w korpo Amerykanin wsiadając rano do takiego Questa momentalnie czuł się jakby był w firmie i wchodząc do pracy już był gotów na kolejny, pracowity dzień spędzony na wykonywaniu nikomu niepotrzebnych prac. 

Albo tu:

Najbrzydsze wnętrze

Ktoś dostał zadanie stworzenia wnętrza inspirowanego klasycznym Mini. I je przygotował. Ktoś nad nim stwierdził, że projekt, który otrzymał, nie jest najlepszy i zaznaczył kółkami elementy, które trzeba poprawić. Ale jak to w wielkiej firmie – kanał komunikacyjny czasem zawodzi, projekt trafił od razu do działu realizacji i oto jest – wnętrze nowego Mini by BMW.

Zresztą BMW samo dla siebie potrafiło tworzyć wyjątkowe szkaradztwa, weźmy chociażby to wnętrze bangle’owskiej serii 7: jest skóra, jest drewienko, a tych szkaradnych plastików prawie nie widać. 

Najbrzydsze wnętrze

Dla kontrastu coś z naszego podwórka:

W 1988 r. świat ujrzał Wartburga 1.3 z wnętrzem zaprojektowanym chyba jeszcze w latach 60. I to prawdopodobnie przez praktykanta. Red. Koziar długo zachwalał krzywy tunel środkowy, widoczne śruby i zegary z ciągnika. 

Najbrzydsze wnętrze

Ale moją skalę chcętomierza wysadza u mnie to wnętrze brazylijskiego Volkswagena Garbusa liftingowanego w latach 90. ubiegłego wieku. Wygląda, jakby oryginał z 1938 r. ktoś wymoczył w panierce z roztopionego plastiku i pozwolił jej zastygnąć. 

Najbrzydsze wnętrze

Gdybyście mieli wybrać samochód z najbrzydszą deską rozdzielczą, jakie byłyby wasze typy? 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać