Wiadomości

Możecie już planować powiększenie rodziny. Nowa 7-osobowa Dacia staje się rzeczywistością

Wiadomości 08.07.2021 213 interakcje

Możecie już planować powiększenie rodziny. Nowa 7-osobowa Dacia staje się rzeczywistością

Piotr Barycki
Piotr Barycki08.07.2021
213 interakcje Dołącz do dyskusji

Przy czym proces stawania się jeszcze trwa i potrwa aż do 3 września tego roku. To właśnie na ten dzień przewidziano pierwszą oficjalną prezentację nowego 7-osobowego modelu rumuńskiej marki.

I jeśli chodzi o konkrety, które znajdziemy w informacji prasowej, to to by było właściwie na tyle. Podsumujmy więc, co wiemy na pewno:

  • będzie nowa Dacia
  • będzie miała 7 miejsc siedzących
  • zadebiutuje 3 września
  • będzie ultra-wszechstronna (tego akurat wcześniej nie napisałem, trudno)

Do kompletu mamy jeszcze niesamowicie wysmakowaną i dopieszczoną w najdrobniejszych szczegółach grafikę:

Ostatni raz widziałem takie graficzne postaranie, kiedy wbrew ograniczeniom wiekowym grałem w Rezerwowe Psy. Ale w tej marce auta mają być tanie, więc nie ma co przepalać budżetu na obrazki – rozumiem i akceptuję.

To co to będzie za 7-osobowa Dacia?

Najchętniej napisałbym, że pewnie chodzi o 7-osobowego Dustera czy też Grand Dustera, bo pewnie czeka na to sporo osób, ale prawdopodobnie nie do końca tak będzie. Może to sugerować chociażby fakt, że ostatnio CEO Dacii w rozmowie z Auto Express potwierdził, że będzie coś takiego jak nowa Dacia Lodgy (i przy okazji Logan MCV). Przy czym niekoniecznie zachowana zostanie nazwa – nowy pojazd ma być jednak propozycją dla tej samej grupy klientów, którzy potrzebują przestronnego auta, zdolnego do przewiezienia 7 osób, które jednocześnie nie kosztuje fortuny.

Całość ma przy tym zostać przeniesiona na platformę CMF-B i być współczesną propozycją z segmentu C. A żeby było współcześnie i modnie, to można też założyć, że całość pomimo minivanowatej sylwetki będzie przynajmniej trochę podniesiona oraz obklejona czarnymi plastikami, które mają innym sugerować, że jesteśmy młodzi, dynamiczni i aktywni. I że szanujemy ciężko zarobione pieniądze, bo w końcu kupiliśmy Dacię.

Jak to może wyglądać?

Mniej więcej tak, jak na zdjęciach szpiegowskich, tylko bez tych warstw maskujących:

Czyli jak minivan z SUV-owatymi akcentami. Jak zresztą słusznie zauważyli nasi komentatorzy, coś takiego w gamie Dacii-Lady już jest i nazywa się Lada Largus Cross:

Przy czym z informacji, które udało mi się znaleźć, wynika, że Largus bazuje wciąż na platformie B0, co oznacza, że nowa 7-osobowa Dacia nie będzie po prostu Largusem z silnikami zgodnymi z europejskimi normami. Co nie zmienia jednak faktu, że możemy na początku września spodziewać się debiutu auta o podobnej stylistyce. Albo przynajmniej z podobnym pomysłem na stylistykę.

Pozostaje więc głównie pytanie o cenę, ale tutaj chyba nie ma wątpliwości, że będzie atrakcyjnie i to nie tylko dlatego, że to Dacia. Po pierwsze – nie ma już właściwie na rynku czegoś takiego jak tani minivan. Po drugie – nie znajdziemy na nim także zbyt wielu samochodów, które są w stanie przewieźć 7 osób i nie są drogimi SUV-ami.

Ciekawe, jak duże jest jeszcze zapotrzebowanie na takie samochody…

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać