Wiadomości

Nawet kierowcy rajdowi rozbijają McLareny. Tak jak tego pod Warszawą

Wiadomości 28.11.2021 111 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 28.11.2021

Nawet kierowcy rajdowi rozbijają McLareny. Tak jak tego pod Warszawą

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz28.11.2021
111 interakcji Dołącz do dyskusji

McLaren 720S Spider zakończył swe życie na latarni. Ojciec kierowcy wyklucza brawurową jazdę.

Ależ nam tu antyreklama dla super szybkich samochodów wyszła. Normalnie strach wsiąść, bo same wyjeżdżają poza drogę. Cywil, taki normalny kierowca z przeciętnymi umiejętnościami, to chyba w ogóle nie powinien odpalać silnika. Jak inaczej zinterpretować wieści z Otwocka?

mclaren 720s spider

McLaren 720S Spider rozbity w Otwocku

Na profilu OSP Otwock Jabłonna pojawił się wczoraj post ze zdjęciami. Przedstawiały rozbitego McLarena 720S Spider. Samochód jest w takim stanie, że naprawa na pewno będzie kosztować sporo, o ile ktoś zdecyduje się ją wykonać. Wartość strat robi wrażenie, bo taki model McLarena kosztuje około 1,6 mln zł.

27.11.2021, godz. 11:50Otwock, ul. KraszewskiegoWypadekSiŚ:JRG OtwockOSP Otwock JabłonnaPolicja

Posted by OSP Otwock Jabłonna on Saturday, November 27, 2021

Ten model McLarena rozpędza się do 100 km/h poniżej 3 sekund, a do 200 km/h poniżej 8 sekund. 720 KM mocy budzi oczywiste podejrzenie, że jego kierowca jechał zbyt szybko i to było przyczyną wypadku. Według ojca sprawcy, tak nie było.

McLarena prowadził kierowca rajdowy

SportoweFakty donoszą, że zdaniem policji kierowca przekroczył prędkość (nie dostosował się do warunków na drodze). Samochód prowadził 18-letni kierowca rajdowy. Jego ojciec Piotr – również kierowca rajdowy, Sportowym Faktom, powiedział, iż syn, tym samochodem, wykręcał bardzo dobre czasy zarówno na suchym i mokrym torze. Z maszyną powinien być więc świetnie zaznajomiony. Co bardzo ważne w tej sprawie, wykluczył też brawurową jazdę i jednocześnie zaznaczył, że zabrakło mu doświadczenia w bardzo różnych warunkach atmosferycznych, takie doświadczenie nabywa się latami.

mclaren 720s spider

Kliencie zainteresowani McLarenami, nie będący kierowcami rajdowymi z wieloletnim doświadczeniem w bardzo różnych warunkach atmosferycznych, powinni zawrócić na pięcie w drodze do salonu. Nie mają szans okiełznać tych maszyn. Skoro nie jadący brawurowo kierowca rajdowy obeznany z tą maszyną nie dał rady, to jak im normikom ma się udać trudna sztuka panowania nad takim bolidem. Nie wiem, ale Mikołaj jakoś dał radę.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać