Wiadomości / TechMoto

Mapy Google w głównym widoku Apple CarPlay. Wreszcie!

Wiadomości / TechMoto 25.08.2020 37 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 25.08.2020

Mapy Google w głównym widoku Apple CarPlay. Wreszcie!

Adam Majcherek
Adam Majcherek25.08.2020
37 interakcji Dołącz do dyskusji

Ostatnia aktualizacja iOS sprawiła, że korzystanie Apple CarPlay stało się bardziej przyjazne. Ale do ideału jeszcze mu trochę brakuje.

Grzegorz ostatnio narzekał, że po przesiadce z Android Auto na Apple CarPlay wszystko jest źle albo jeszcze gorzej.

Wygląda na to, że ktoś w Apple ulitował się nad Grześkiem i by mu ulżyć, błyskawicznie wprowadzono aktualizację systemu iOS do wersji 13.4.

Teraz ekran główny Apple CarPlay może pokazywać mapy Google i wyglądać tak:

Mapy Google CarPlay

Jeśli nie jeździcie na co dzień z tym ustrojstwem to wyjaśnię, że dotąd taki dzielony widok był zarezerwowany wyłącznie dla map Apple, które nie są u nas tak popularne, jak mapy Google’a. Oczywiście z map Google też można było korzystać, ale wyłącznie w formie, w której zajmowały cały ekran, poza pionowym paskiem bocznym z zegarem i trzema kafelkami. Niby żaden problem, ale by zmienić utwór, trzeba było przełączyć się na inną kartę.

nawigacja carplay

W prawym górnym rogu pojawiły się dwa nowe przyciski. Naciśnięcie Startu pozwala na wpisanie miejsca docelowego, a wybór ikony z mikrofonem uruchamia Asystenta Google, który jest gotowy do przyjęcia komendy z adresem. I tylko tego – nie opowie dowcipu ani nie podzieli się prognozą pogody, jak ma w zwyczaju na Androidzie.

Po wybraniu punktu docelowego, ikony te zastępują wskazówki nawigacji. Wcześniej na stałe był tam przyczepiony guzik z napisem Dom, odsyłający pod zapisany adres.

Mapy Google CarPlay
tak było wcześniej

Poniżej mamy jeszcze kafelek z odtwarzaczem muzyki

On też się zmienił – w przypadku Spotify wcześniej pozwalał na przewinięcie utworu o 15 sekund do przodu lub do tyłu, teraz można wybierać poprzedni lub kolejny utwór z aktualnej listy.

Mapy Google CarPlay
tak jest teraz

Jest też kalendarz

Po odpaleniu CarPlay początkowo po prawej stronie wyświetlają się trzy kafelki – nawigacyjny, muzyczny i kartka z kalendarza. Jeszcze nie wiem dlaczego, ale po jakimś czasie ten ostatni znika, a jego przestrzeń zajmują pozostałe dwa. Nic tylko jeździć, obserwować.

Mapy Google CarPlay

Rozmawiałem z Grzegorzem, jest zadowolony i prosił by podziękować czytającym nas decydentom z Apple. Dziękujemy. I pozdrówcie Tima.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać