Wiadomości

Dodge Charger z Szybkich i wściekłych za miesiąc w sklepach z Lego

Wiadomości 30.03.2020 248 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 30.03.2020

Dodge Charger z Szybkich i wściekłych za miesiąc w sklepach z Lego

Adam Majcherek
Adam Majcherek30.03.2020
248 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowy, licencjonowany zestaw z serii Technic składa się z aż 1077 elementów.

O tym, że w świecie Lego Technic pojawi się model z serii filmów Szybcy i wściekli plotkowało się już od dłuższego czasu. W zasadzie plotkowało się jaki to będzie model, bo to, że coś ze świata F&F się pojawi, potwierdziło samo Lego. 

Dzisiaj już wiemy, że chodziło o Dodge’a Chargera R/T, którym jeździł Dominic Toretto.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia zestawu i oficjalny komunikat Lego. Wiadomo, że zestaw składa się z 1077 elementów, a gotowy pojazd będzie miał wymiary 39x16x11 cm. Według opisu zestaw przygotowano dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 10 lat.

Lego Dodge Charger

Zestaw ma numer 42111 i wyceniono go na 99,99 euro. 

W sklepach internetowych już można składać zamówienia, egzemplarze kupione w przedsprzedaży powinny trafić do szczęśliwców do 27 kwietnia. W sklepach stacjonarnych sprzedaż prawdopodobnie rozpocznie się pierwszego maja. 

Szybkie i wściekłe detale.

Chargera, którego możemy już obejrzeć na zdjęciach, wyposażono w szereg elementów upodabniających go do auta Toretto. Mamy więc pracującą V-ósemkę pod maską (a właściwie pod i nad), a w bagażniku dwie butle z podtlenkiem azotu. 

Lego Dodge Charger

Jest nawet specjalna podstawka, dzięki której samochód będzie mógł stać dęba i zadawać szyku na półce. 

Lego Dodge Charger

Pewnie jak zwykle w przypadku licencjonowanych modeli Lego, do głosu dojdą malkontenci.

W przypadku Bugatti Chirona, czy Porsche 911 GT3 RS, nie brakowało głosów, że to właściwie karykatury prawdziwych modeli. Ograniczenia wynikające z klockowej konstrukcji sprawiają, że i Charger nie trzyma idealnych proporcji modelu, na którym bazuje. Ale pewnie nie zabraknie chętnych, którzy w oczekiwaniu na kolejną część sagi, której premierę przesunięto na kolejny rok, zabiorą się za budowę samochodu Dominica.

Lego Dodge Charger

Niecierpliwi mogą się zabrać do pracy już dziś.

W zastępstwie można kupić Chargera R/T z serii Sport Champions. Zestaw o numerze 75893 kosztuje sporo mniej niż opisywany Technic i oprócz muscle cara z 1970 r. zawiera też Challengera SRT Demona. Oczywiście jest też znacznie mniej skomplikowany. 

Fast & Furious Dom's Dodge Charger

From the nitro tanks to popping wheelies, a lot of memorable The Fast Saga movie moments are packed into this build. What's your favorite aspect of this set?

Opublikowany przez The Brothers Brick Poniedziałek, 30 marca 2020

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać