Wiadomości

Łada Niva nie ma zamiaru schodzić ze sceny. Kolejny lifting nieśmiertelnego rosyjskiego 4×4

Wiadomości 17.12.2019 167 interakcji
Michał Koziar
Michał Koziar 17.12.2019

Łada Niva nie ma zamiaru schodzić ze sceny. Kolejny lifting nieśmiertelnego rosyjskiego 4×4

Michał Koziar
Michał Koziar17.12.2019
167 interakcji Dołącz do dyskusji

Jak to? Lifting Łady Nivy? Przecież ideału się nie poprawia! Spokojnie, nadchodzące zmiany nie są rewolucyjne. Trudno je nawet nazwać ewolucją.

Co tam słychać? Stare Nivy… a nie, używałem już niedawno tego żartu. AwtoWAZ ogłosił kolejny lifting Łady Nivy. Znaczy oficjalnie modelu 4×4, nazwę Niva nosi pewien Chevrolet, który teraz też stanie się Ładą. Pisaliśmy o tym niedawno. Tymczasem oryginalny WAZ 2121 cały czas pozostaje w produkcji i w roku pojawi się w nim kilka nowości.

Radykalne zmiany w designie.

Pudełkowate nadwozie nadwozie Nivy/4×4 ma zostać wzbogacone o przełomowe rozwiązanie – lampy przeciwmgielne wkomponowane w przedni zderzak. Ale tylko w wersji wyposażeniowej Urban. Wyglądają mniej więcej tak samo jak te w sprzedawanej obecnie najdroższej odmianie Bronto. Na tym koniec zmian stylistycznych.

łada niva 4x4 2020
Czujecie ten prestiż?

Dobra, teraz na poważnie.

Najwięcej zmian ma się znaleźć w środku. To przede wszystkim nowy panel od nawiewów, pardon – system sterujący klimatyzacją. Pod warunkiem, że zamówiło się wersję w nią wyposażoną. Na ten system składają się 3 pokrętła – cóż za przełomowe rozwiązanie. Podobno poprawiono też przewody wentylacyjne, by efektywniej przewietrzać/ogrzewać/schładzać wnętrze. Poza tym zmiany obejmują takie ważne rzeczy jak nowe cupholdery na tunelu środkowym czy inne podświetlenie zegarów i nowe funkcje „komputera pokładowego”.

Kolejna ważna zmiana to „wygodniejsze” przednie fotele oraz „bardziej niezawodny” mechanizm składania siedzeń w wersjach trzydrzwiowych. Są też poprawki w kwestii bezpieczeństwa. Pozwólcie, że zacytuję oficjalny komunikat producenta:

Trzydrzwiowe samochody otrzymały dwa zagłówki w tylnym rzędzie siedzeń, co pozytywnie wpłynęło na poziom bezpieczeństwa.

Nie sprawdzajcie kalendarza. Nadal jest 2019 r. Jak tu nie kochać Nivy. W informacji prasowej jest też coś o zmianach pokroju innego wzoru rączek nad głowami pasażerów czy daszków przeciwsłonecznych. Nic nie wiadomo o nowych opcjach wyposażeniowych. Niech was nie zmyli to, że modele ze zdjęć mają podgrzewane siedzenia czy elektryczne szyby – to można mieć w Nivie już teraz.

łada niva 4x4 2020

Przywiązanie do tradycji.

Ceny Nivy po liftingu nie zostały jeszcze podane. Za to Łada ogłaszając tę modernizację skorzystała z okazji by przypomnieć, że model 4×4 (czyli Niva) to najtańszy SUV w Rosji, a zarazem auto rozpoznawalne na całym świecie. Wierność oryginalnemu projektowi podkreślają na każdym kroku. Cóż, jak już pisałem – ideału się nie poprawia.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać