Wiadomości

Kubica odchodzi z Williamsa, PKN Orlen zostaje w Formule 1

Wiadomości 19.09.2019 137 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 19.09.2019

Kubica odchodzi z Williamsa, PKN Orlen zostaje w Formule 1

Adam Majcherek
Adam Majcherek19.09.2019
137 interakcji Dołącz do dyskusji

Polski kierowca ogłosił dziś oficjalnie, że wraz z końcem obecnego sezonu zakończy pracę jako kierowca zespołu ROKiT Williams.

„Po pierwsze patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie. To moja decyzja, która otwiera różne scenariusze na przyszłość, co muszę przemyśleć.” Taką informację podał Kubica dziś podczas konferencji prasowej. Chwilę później potwierdził to także jego zespół.

Robert podziękował zespołowi za pracę i pomoc w powrocie do Formuły 1, a Claire Williams uprzejmie podziękowała mu za trudną pracę jaką wykonywał najpierw jako kierowca rezerwowy, a potem jako kierowca wyścigowy. Grzecznie, konkretnie i profesjonalnie. 

Plany Kubicy na sezon 2020

To akurat wciąż niewiadoma. Wiadomo tylko, że PKN Orlen wciąż będzie jego sponsorem. W oficjalnym komunikacie Orlenu można przeczytać, że współpraca z Robertem przyniosła firmie wymierne korzyści wizerunkowe i biznesowe i będzie kontynuowana, a Robert pozostanie członkiem ORLEN Teamu. 

PKN zapowiedział też kontynuację swojej obecności w Formule 1 – chce „wzmacniać międzynarodową rozpoznawalność marki Orlen”. Ale w żadnym zdaniu na temat przyszłości nie łączy jednoznacznie swojej obecności w F1 z Kubicą.

Spekulacji na temat przyszłości Kubicy nie brakuje.

On sam powiedział natomiast, że będzie zaskoczony, jeśli będzie jeździł tylko w symulatorze, ale nie będzie się ścigał w przyszłym roku. Jedni mimo wszystko wróżą, że zostanie kierowcą testowym ekipy Racing Point, lub Haasa i będzie to łączył ze startami w innej serii wyścigowej. Są tacy, którzy przewidują, że może trafić do bolidu Alfy Romeo. Teoretycznie może też być zainteresowany powrotem do DTM – to seria wyścigowa, którą często wybierają kierowcy F1 przechodzący na emeryturę.

Tylko czy Kubica wybiera się na emeryturę?

Tego dowiemy się gdy Polak oficjalnie poinformuje o swojej decyzji. Póki co – nie roztrząsamy spekulacji i życzymy owocnej realizacji nowych planów.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać