Akcja partnerska

Mercedes Klasy A Limuzyna – najciekawsze opcje z konfiguratora

Akcja partnerska 28.11.2018 22 interakcje
Adam Majcherek
Adam Majcherek 28.11.2018

Mercedes Klasy A Limuzyna – najciekawsze opcje z konfiguratora

Adam Majcherek
Adam Majcherek28.11.2018
22 interakcje Dołącz do dyskusji

Na początku przyszłego roku w salonach pojawią się pierwsze egzemplarze Klasy A w wersji sedan. Sprawdzamy jakie najciekawsze technologicznie elementy wyposażenia można do niego zamówić.

Do Klasy A dostępnej w nadwoziu hatchback dołącza sedan, w gamie Mercedesa występujący jako Limuzyna. Konfigurator dostępny na stronie importera pozwala na uszycie wersji wedle potrzeb klienta – spotkać dwa identyczne egzemplarze nie będzie łatwo. Sprawdzamy jakie ciekawostki można znaleźć w tym narzędziu. 

Zaczynamy od wyboru wersji silnikowej.

Auto dostępne jest w pięciu wersjach silnikowych – czterech benzynowych i jednej wysokoprężnej. Nie ma predefiniowanych wersji wyposażenia, zaczyna się od wyboru silnika. A 200 Saloon dostępne jest tylko z 6-biegową przekładnią mechaniczną. Siedmiobiegowy, dwusprzęgłowy automat pasuje do tego auta o wiele bardziej. W wersji z napędem na 4 koła 4MATIC z dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 190 KM kosztuje 147 500 zł. I na takiej zbudujemy swój egzemplarz.

Mercedes Klasy A sedan

Już w podstawowej wersji samochód jest bardzo przyzwoicie wyposażony – np. oprócz zestawu nowoczesnych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa, ma m.in. częściowo skórzaną tapicerkę, dwustrefową klimatyzację i bazową wersję systemu multimedialnego MBUX z nawigacją i obsługą Apple CarPlay i Android Auto. 

Mercedes Klasy A sedan

Mercedes proponuje szereg elementów wyposażenia połączonych w pakiety. Dzięki nim można wzbogacić swój samochód o dodatkowe opcje taniej, niż wybierając je pojedynczo. My zaczniemy od dodania pakietu wyposażenia Premium, który zawiera m.in. duży wyświetlacz za kierownicą i ekran systemu multimedialnego o przekątnej 10,25 cala – dzięki nim wnętrze wygląda jeszcze lepiej, a korzystanie z MBUX będzie jeszcze przyjemniejsze. W pakiecie znajdują się jeszcze np. podgrzewane przednie fotele, bogatszy system nagłośnienia i bezkluczykowy system dostępu do auta Keyless-Go. Pakiet premium podnosi cenę auta o 16 411 zł. 

Mercedes Klasy A sedan

Zaawansowanie technologiczne

Jeśli jesteśmy już przy MBUX – dwa słowa wyjaśnienia. To jeden z najbardziej zaawansowanych systemów multimedialnych dostępnych na rynku. Wyróżnia się wykorzystaniem sztucznej inteligencji, która uczy się zwyczajów kierowcy. Przykład? Jeśli stwierdzi, że kierowca regularnie słucha konkretnej audycji w określonej stacji radiowej, to będzie mu o niej przypominać. 

Dodatkowo system wyróżnia się możliwością obsługi głosowej. I to nie za pomocą określonych komend, a dzięki wykorzystaniu umiejętności rozumienia mowy. Wystarczy wzbudzić go komendą „Hey, Mercedes”, a asystent jest gotowy do działania – obniży temperaturę w kabinie jeśli kierowca powie, że jest mu za ciepło. Zaproponuje restaurację w okolicy, gdy usłyszy, że podróżujący są głodni.

Możliwości systemu można dodatkowo rozszerzyć wybierając opcję „rozszerzona rzeczywistość MBUX dla nawigacji za 1227 zł. Rozwiązanie to nakłada wskazówki nawigacji na obraz rejestrowany przez kamerę w przedniej części auta, pokazywany na ekranie na środku konsoli. Dzięki temu kierowca nigdy nie będzie miał wątpliwości, w którym momencie powinien wykonać manewr.

Mercedes Klasy A sedan

Frajda z użytkowania

Do kompletu technologicznych rozwiązań, które sprawią, że korzystanie z samochodu jest jeszcze przyjemniejsze warto dodać opcję cyfrowego klucza (491 zł), dzięki której auto można otworzyć za pomocą smarftona. Mercedes do kompletu proponuje bezprzewodową ładowarkę (982 zł). 

Tym, którzy chcą maksymalnie wykorzystać możliwości zaawansowanych systemów dostępnych na pokładzie Klasy A, konfigurator Mercedesa proponuje jeszcze system rozpoznawania znaków drogowych (1448 zł), czy asystenta martwego pola (2208 zł). Parktronic z aktywnym asystentem parkowania, asystent utrzymania pasa jazdy i system zapobiegający kolizjom w naszej konfiguracji są już w cenie i nie wymagają dopłaty. 

Mercedes Klasy A sedan

Pozostaje tylko wybrać kolor nadwozia – do wyboru jeden z dziewięciu – wzór i wielkość obręczy z lekkich stopów i wykończenie wnętrza. My postawiliśmy na Denim Blue Metallic i pasującą do niego niebieską tapicerkę Artico. Mercedes Proponuje do tego szereg pakietów stylistycznych, od obejmującego większe obręcze i przyciemniane szyby pakietu Night, przez dodający sportowego sznytu pakiet AMG, aż po wyjątkowy Pakiet Edition 1. Przy takim bogactwie opcji nad konfiguratorem Klasy A można spędzić naprawdę sporo czasu. 

Mercedes Klasy A sedan

Gotową konfigurację można zapisać, by później do niej wrócić, albo pokazać handlowcowi w salonie. Nasza konfiguracja zamknęła się w kwocie trochę ponad 172 tys. zł. W tej cenie otrzymaliśmy naprawdę dobrze wyposażony samochód z rozwiązaniami, które jeszcze kilka lat temu były dostępne wyłącznie w najdroższych, luksusowych limuzynach. 

Mercedes Klasy A sedan

Materiał powstał przy współpracy z marką Mercedes-Benz.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać