Ciekawostki

Kup sobie kombinezon Ayrtona Senny

Ciekawostki 13.03.2018 0 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 13.03.2018

Kup sobie kombinezon Ayrtona Senny

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz13.03.2018
0 interakcji Dołącz do dyskusji

Szykuje się prawdziwa gratka dla kibiców Formuły 1. Już w maju na aukcji RM Sotheby’s będzie można kupić oryginalny kombinezon Ayrtona Senny.


To właśnie w tym kombinezonie Senna miał wygrać Grand Prix Monaco w 1987 roku, po raz pierwszy w swojej karierze.

Gratka dla kolekcjonerów

Kombinezon w żółtych barwach zespołu Lotus Ayrton Senna nosił przez trzy sezony (1986-1987), zanim przeszedł do McLarena i zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski w Formule 1.

Można go wylicytywać

W kombinezonie dostępnym na aukcji RM Sotheby’s, Senna miał podobno wygrać pierwsze w swojej karierze GP Monaco w 1987 roku, co potem powtórzył jeszcze 5 razy – dzięki czemu stał się najczęściej wygrywającym ten wyścig kierowcą w historii.

Certyfikat autentyczności dołączony do kombinezonu twierdzi, że Senna miał go na sobie kiedy wszedł na najwyższy stopień podium w Monaco. Zakładał go też jeszcze siedem razy w tamtym sezonie.

Co się działo z kombinezonem?

Historia tego kombinezonu też jest ciekawa. Senna miał go przekazać na pamiątkę bratu swojego fizjoterapeuty, który trzymał go w swoim sklepie na wystawie, a następnie sprzedał kupcowi z Kanady. Później kombinezon Ayrtona Senny został ponownie sprzedany i trafił do galerii w Monaco, a teraz można go kupić na aukcji.

Na kombinezonie jest też autograf

Sięgnij do portfela

Jak to w przypadku aukcji, na razie nie wiadomo, jaką cenę osiągnie ten kombinezon. Kilka lat temu podczas aukcji RM w Monako kombinezon Aytrona Senny z czasów jazdy w zespole McLarena wylicytowano za 233 tys. zł. Wówczas organizatorzy liczyli na ok. 170 tys. zł, więc cena zakupu znacznie tę kwotę przewyższyła.

Warto też wspomnieć, że na kombinezonie widnieje oryginalny autograf Ayrtona Senny. A już wkrótce zamieścimy nasze szczegółowe rekomendacje na najbliższą aukcję klasyków RM Sotheby’s. Ależ tam się dzieje!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie