Wiadomości

Jeep Renegade po lifcie: mini-SUV z polskim akcentem

Wiadomości 08.06.2018 51 interakcji
Tomasz Domański
Tomasz Domański 08.06.2018

Jeep Renegade po lifcie: mini-SUV z polskim akcentem

Tomasz Domański
Tomasz Domański08.06.2018
51 interakcji Dołącz do dyskusji

Renegade, najmniejszy model amerykańskiej marki Jeep doczekał się nowej wersji. Nie jest to najbardziej rewolucyjny lifting na świecie, ale z drugiej strony nikt chyba go nie oczekiwał.

Zmiany w wyglądzie Renegade są na tyle subtelne, że zauważą je tylko fani marki. Światła z przodu zmieniono na LED-y (te przeciwmgłowe również), z tyłu z kolei zmienił się nieznacznie sam wzór lampy. Usunięto z nich ramki, a białą gwiazdkę w środku zastąpił kwadrat.

jeep-renegade-3

Zrezygnowano też z ukrytej klamki bagażnika. Teraz ją po prostu widać i jest to chyba jedyna zmiana, która osobiście nie przypadła mi do gustu. Ale gusta są różne.

Jeep Renegade otrzymał też nowe silniki

jeep-renegade-2

I jest to o wiele ważniejsza wiadomość, niż zmiany stylistyczne. Nowa wersja Renegade oferowana będzie z trzema nowymi jednostkami napędowymi:

  • Trzycylindrowy 1,0 l o mocy120 KM
  • Czterocylindrowy 1,3 l o mocy 150 KM
  • Czterocylindrowy 1,3 l o mocy 180 KM

Nie wiadomo, czy jakakolwiek z obecnie montowanych jednostek przestanie być oferowana w nowej wersji. Plotki sugerują, że nowe silniki do Jeepa Renegade będą produkowane w fabryce Fiata w Bielsku-Białej. Z Polski trafiać będą do fabryki w Melfi, z której wyjadą gotowe samochody. Jestem strasznie ciekawy, czy Włosi planują jakoś diametralnie zmienić środek nowego Renegade’a. Wnętrze obecnej generacji jest tak bardzo bez wyrazu, że po dłuższej chwili człowiek ma ochotę na drzemkę.

jeep-renegade

Włoski koncern ujawni więcej informacji na temat nowej wersji swojego mini SUV-a w drugiej połowie czerwca. Jeśli komuś nie zależy na zmianach w wyglądzie, zawsze może zastanowić się nad zakupem obecnej wersji. Dealerzy robią co mogą, żeby pozbyć się ich przed wprowadzeniem nowego modelu, dzięki czemu nowego Renegade’a można kupić już za 50 tys zł. Niestety, netto.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać