Wiadomości

IONIQ 6 – kolejny elektryczny model Hyundaia coraz bliżej. Wnętrze już „wyciekło”

Wiadomości 21.07.2021 75 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 21.07.2021

IONIQ 6 – kolejny elektryczny model Hyundaia coraz bliżej. Wnętrze już „wyciekło”

Adam Majcherek
Adam Majcherek21.07.2021
75 interakcji Dołącz do dyskusji

Hyundai zaplanował premierę modelu IONIQ 6 dopiero na przyszły roku, ale do sieci trafiły pierwsze zdjęcia wnętrza testowego egzemplarza.

Ioniq 5 zbiera świetne recenzje wszędzie gdzie się pojawia, a Hyundai nie zamierza zasypiać gruszek w popiele i ostro pracuje nad kolejnymi elektrycznymi modelami. Następne dwa na liście to modele 6 i 7. Ten drugi – duży SUV – to pieśń odleglejszej przyszłości, bo podobno pojawi się dopiero w 2024 r.

Natomiast 6 jest tuż za rogiem – gotowego zobaczymy w przyszłym roku, a już teraz w różnych częściach świata pojawiają się dobrze zakamuflowane muły testowe. O spotkaniu z jednym z ich informuje thekoreancarblog.

Zdjęcia z tego spotkania podpowiadają jak będzie wyglądać wnętrze modelu IONIQ 6

Chodzi konkretnie o te dwa strzały, które pojawiły się najpierw w serwisie Autospy.net:

Ioniq 6 Ioniq 6

Kokpit, który widzimy na pierwszym z nich zdecydowanie nie grzeszy urodą, pozostaje mieć nadzieję, że to egzemplarz mocno przedprodukcyjny. Co zwraca uwagę, to obecność klasycznego tunelu środkowego, którego nie uświadczymy w Ioniqu 5. Drugi znak szczególny tego wnętrza to obecność przycisków do sterowania szybami nie na drzwiach, a właśnie na tunelu środkowym – coś co bardzo chwalę w swojej zabytkowej Hondzie, miło że Hyundai korzysta z takich niebanalnych rozwiązań.

Drugie zdjęcie zdradza, że IONIQ 6 zamierza rozpieszczać podróżujących przestrzenią

Odległość między siedziskiem kanapy a oparciem przedniego fotela jest monstrualnie wielka. Nawet uwzględniając, że fotel pasażera jest przesunięty mocno do przodu – gdyby cofnąć go za słupek B wciąż ta odległość byłaby zaskakująco duża. Na marginesie – te brązowe wzorki na tapicerce to ślady opon. Nie ma co się obawiać, że Koreańczycy wprowadzą do sprzedaży tak kontrowersyjne wzory.

Zobaczymy na ile kontrowersyjny będzie design nadwozia modelu Ioniq 6

Póki co porządni zakamuflowane egzemplarze nie pozwalają na wyciągnięcie zbyt wielu wniosków. Wiadomo oczywiście, że 6 będzie rozwinięciem koncepcyjnego modelu Prophecy, który wyglądał tak:

Według internetowych twórców produkcyjna wersja Ioniqa 6 może wyglądać tak:

tak:

tak:

a może nawet i tak:

I oczywiście jest równie prawdopodobne, że jednak będzie wyglądać zupełnie naszej.

Na dziś wiemy, że auto powstanie na platformie E-GMP, tej samej, z której korzysta Ioniq 5 i Kia EV6. Ioniq 6 ma być od nich większy, będzie górował również pod względem rozstawu osi co oznacza dodatkową przestrzeń na akumulatory. Mówi się, że Hyundai może się postarać by jego zasięg wyniósł nawet ok. 700 km. Jak będzie faktycznie – przekonamy się już (albo dopiero) w przyszłym roku.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać