Ciekawostki

Jak wspiąć się na wyżyny nonsensu? Założyć 13-calowe koła z Łady do Hummera H2

Ciekawostki 15.04.2020 135 interakcji
Michał Koziar
Michał Koziar 15.04.2020

Jak wspiąć się na wyżyny nonsensu? Założyć 13-calowe koła z Łady do Hummera H2

Michał Koziar
Michał Koziar15.04.2020
135 interakcji Dołącz do dyskusji

Środa to taki mały piątek, więc pora na wybitnie piątkowy wpis. Żadne tam poważne niusy czy ciekawe graty, oto kilku Rosjan montujących małe koła od Łady do Hummera H2.

Ekipa Garażu 54 jest już dość szeroko znana z robienia rzeczy pozbawionych sensu. Łada z dwoma silnikami połączonymi w jeden? Proszę bardzo. Motor z ciężarówki wsadzony do Żiguli? Można, czemu nie. Zespawanie ze sobą dwóch Ład i latanie bokiem na śniegu? Proszę bardzo. Tym razem zrobili coś, w czym już trudno znaleźć nawet element rozrywkowy. To czysty nonsens.

Nie mówię oczywiście, że to źle. Po prostu nie jestem w stanie wymyślić żadnej odpowiedzi na pytanie „po co?”

hummer h2
Prowadzący program pokazuje jakiej wielkości będą następne koła, które założą do Hummera.

Hummer H2 z 13-calowymi kołami.

W nadkolach wielkiego amerykańskiego SUV-a da się zmieścić naprawdę duże felgi. Właściciele Hummerów często korzystają z tego, by jeszcze bardziej wyróżniać się na drodze. Niektórzy przy okazji obniżają swoje wozy. Panowie z Garażu 54 postanowili za to zrobić coś zupełnie innego. Tam gdzie zazwyczaj trafiają co najmniej 18-calowe felgi, Rosjanie postanowili wsadzić koła z Łady. Oczywiście ani trochę nie pasowały.

Co zrobili by otwór centrujący i miejsca na szpilki się zgadzały? Odrysowali na kartonie ich kształt, a potem wycięli palnikiem w felgach z Łady. Nie to, że zrobili to jakoś bardzo równo. Raczej jak dla obcego. Otwory na śruby nie zostały wycięte tak, by były kołami, są raczej nierównymi wypustkami. Czy to starczyło? Oczywiście, że nie. Hamulce Hummera nie zmieściłyby się w felgach od Łady. Dlatego założyli je odwrotnie. Zastanawiacie się jak je przykręcili bez otworów na szpilki o odpowiednich wymiarach? Co za problem, wielkie podkładki i gotowe. Do tego odrobina pasowania młotem i nowe rolki do Hummera gotowe. Wisienką na torcie było malowanie kół złotym sprejem prosto na brud.

hummer h2
Cделано как для незнакомца.

Jak się okazało –  felgi z Łady osłabione przez cięcie wytrzymały krótką przejażdżkę z niewielką prędkością. Fakt, Hummer H2 z trzynastkami wygląda groteskowo. Ale nie na tyle zabawnie, by poświęcać czas na tak nonsensowną przeróbkę. Zresztą sami zobaczcie i oceńcie:

Coś trzeba robić na tej kwarantannie… a ona może potrwać.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać