Ciekawostki

Nie mów mi, jak mam umrzeć. 100 km/h na elektrycznej hulajnodze

Ciekawostki 22.06.2020 307 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 22.06.2020

Nie mów mi, jak mam umrzeć. 100 km/h na elektrycznej hulajnodze

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz22.06.2020
307 interakcji Dołącz do dyskusji

Lubisz motocykle, na których się nie da się usiąść? Proszę bardzo, oto hulajnoga elektryczna o prędkości maksymalnej 100 km/h. Nie płacz, nie cierpię pożegnań.

Zdjęcie główne trochę nie pasuje do leadu, ale nie mogłem się powstrzymać. Jazda z zamkniętymi oczami za dobrze pasuje mi do koncepcji hulajnogi elektrycznej, która rozpędza się do 100 km/h.

Wiele jestem w stanie zrozumieć, na przykład to, że ktoś chce mieć bardzo szybką hulajnogę. A także to, że chce nią poruszać się między pieszymi i nie widzi w tym nic zdrożnego i że w głowie nie układa mu się to w myśl – ojej, przecież jadę właśnie właśnie motocyklem bez homologacji i ubezpieczenia po chodniku – też rozumiem, ale dlaczego, ktoś jeżdżąc motocyklem chce stać, to już nie rozumiem. A elektryczna hulajnoga o prędkości maksymalnej 100 km/h to już dawno nie motorower, to zwykły motocykl bez siedziska. Elektryczny motocykl udający hulajnogę da się kupić bez problemu, choć wypicie kreta do czyszczenia rur wyjdzie taniej, a skutek może być podobny. Więc po co przepłacać?

Hulajnoga elektryczna – 100 km/h Vmax

Człowiek się stara, śledzi przepisy, zastanawia, czy na rządowy projekt na pewno zawiera dobre propozycje regulujące sprawę elektrycznych pojazdów, a tu cyk, w sprzedaży ciągle są produkty, których moc już dawno przekroczyła granice rozsądku. Nie będą UTO (urządzeniem transportu osobistego), nie są rowerem, jako motorower lub motocykl, też nie da się ich zarejestrować. Siedzą sobie w prawnej dziurze i spiskują, jak nas zabić.

Kobieta na hulajnodze potrącona na przejściu dla pieszych w Lublinie

Nie trzeba długo szukać, towar zamawiamy z Chin i płacimy 2,5 tys. dolarów. Dostaniemy za to sprzęt z dwoma silnikami i mocy 5000 W, pracujący pod napięciem 60V. Większość dostępnych w Polsce elektrycznych motorowerów jest dużo słabsza, motorower w dodatku rozpędzić może się tylko do 45 km/h, a sprzęt taki jak YUME X11 rozpędza się do 100 km/h. Brzmi dobrze.

hulajnoga elektryczna 100 kmh

11-calowe koła i aluminiowa rama wytrzymają obciążenie 150 kg, sam motocykl o prezencji hulajnogi waży 63 kg. Zasięg waha się od 75 do 135 km, zależnie od wybranego trybu jazdy. Maksymalna prędkość na pewno zależy od terenu, wiatru oraz od masy i postury kierowcy, przekaz reklamowy jest jednak wyraźny, ten sprzęt ma pojechać sto.

77-letni mężczyzna wjechał na elektrycznej hulajnodze pod tramwaj

W bezpiecznej jeździe wspomagać będzie nas sygnał dźwiękowy i kierunkowskazy. Możemy założyć terenową oponę i zjechać z asfaltu, choć teoretycznie nie powinniśmy na nim w ogóle się pojawiać, bo dla takiego pojazdu miejsca na drodze publicznej przepisy nie przewidują. Oczywiście na pewno żaden ze sprzedawców do jeżdżenia po chodniku nie zachęca, ktoś po prostu może mieć wyasfaltowany ogródek, tam można śmigać taką torpedą do woli, od rabatki do rabatki.

hulajnoga elektryczna 100 kmh

Szybka hulajnoga na dojazdy do pracy

Jest niewiele rzeczy mniej atrakcyjnych niż jeżdżenie w terenie szybkim pojazdem o małych kołach, a właściwie to jest jedyne zastosowanie dla takich motocykli. Ci wszyscy ludzie, których da się zauważyć na chodnikach i drogach rowerowych, jak zbyt szybkim sprzętem dojeżdżają do szkoły lub pracy, mogli nie do końca przemyśleć swą zakupową decyzję. Jeśli sam nie planujesz wypić WC kreta, kup go chociaż pieszym, których codziennie mijasz jadąc po chodniku elektrycznym sprzętem zdolnym rozpędzić do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.

hulajnoga elektryczna 100 kmh

Jeśli moc powyższych ścigaczy jest dla ciebie niewystarczająca, to wystarczy tylko kilka kliknięć by znaleźć pojazd o mocy 7000 watów. Szczególnie polecam muzykę z filmu promocyjnego w ogłoszeniu, moim zdaniem pasuje do tematycznego spotkania młodzieży, takiego w sali pożegnań. Ten pojazd musi być wygodny, amortyzatory pomogą złagodzić szok, gdy osiągniemy prędkość 120 km/h. Strachliwi mogą wybrać model 3-kołowy. Na pewno na chodniku będzie wszystko w porządku, bo producent zapowiada tylko 65 km/h maksymalnej prędkości. Mięczaki.

35-letnia prezenterka telewizyjna jadąc elektryczną hulajnogą zderzyła się z ciężarówką. Nie żyje.

Zamawianie z Chin nie jest konieczne, rodzime Allegro udostępnia model Techlife X9 za 13 999 zł lub Dualtron X za 24 999 zł. Oba pojazdy mają rozpędzać się do setki, a sprzedający Dualtrona informuje, iż obudowa jest wodoszczelna. Nic więc nie stoi na przeszkodzie żeby osiągnąć Vmax na mokrym. Jest troszkę drogo, bo za tyle można kupić normalny elektryczny motocykl, którego producent musiał przejść kosztowny proces homologacji, ale czego się nie robi, żeby choć trochę się wyróżnić ze smutnego tłumu.

Jabłko najzdrowsze jest ze skórką

Człowiek w skórze też wygląda dużo lepiej niż bez, power slide przy prędkości 100 km/h na pewno nie pozostawia jej wiele. Tzn. pozostawia, ale na asfalcie.

Dlatego pamiętajcie dzieci, jeśli w przeglądzie elektrycznych pojazdów nie znajdujecie nic dla siebie i nie zgadzacie się z hasłem, że celem każdej podróży jest bezpieczne dotarcie do celu, to przynajmniej pamiętajcie, że nawet jadąc 15 km/h elektryczną hulajnogą, można sobie zrobić poważną krzywdę. Wcale nie trzeba się rozpędzać do 100 km/h, nawet jeśli sprzedawcy zakamuflowanych motocykli oferują wam taką możliwość.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać