Wiadomości

Oto Honda z wielką paszczą. Moc jest w niej silna, ale czy wystarczająca?

Wiadomości 01.06.2023 65 interakcji

Oto Honda z wielką paszczą. Moc jest w niej silna, ale czy wystarczająca?

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski01.06.2023
65 interakcji Dołącz do dyskusji

Honda Inspire wyróżnia się z tłumu. Dzięki wielkiemu grillowi doskonale widać, jakie filmy lubi oglądać designer pracujący nad tym modelem. 

Honda ma najciekawszą ofertę w innych zakątkach świata niż Europa. U nas jest grzecznie, stonowanie, bez zbędnego szaleństwa. Przyspieszone bicie serca wywołuje dopiero Civic w jedynej słusznej wersji Type R. Tymczasem w wielu miejscach Honda ma ciekawą ofertę, różnorodne modele. Jednym z takich państw są Chiny, gdzie właśnie zadebiutowała Honda stworzona na cześć szturmowców z Gwiezdnych Wojen. Od razu widać, że designer nigdy nie wyrósł z dziecięcego zauroczenia najlepszą sagą w dziejach kina, więc gdy tylko miał możliwość, to przemycił nawiązania do filmu w swoim dziele. Złośliwi powiedzą, że to raczej hełm Lorda Hełmofona z filmu Spaceballs.

honda inspire

Honda Inspire inspiruje grillem

Dawno nie widziałem tak specyficznego grilla, ale nie umiem ukryć pewnej fascynacji tym kształtem. Dobrze współgra z dużym, dolnym wlotem powietrza i szerokimi i wąskimi lampami.

honda inspire

Tył kojarzy mi się ze złotymi latami tuningu, lekko zadziorna klapa z lotką na masce, są też przezroczyste lampy. Może się podobać.

Honda Inspire mierzy aż 4,979 mm, czyli jest nieznacznie większa od Accorda, na którym bazuje. Tak swoją drogą – bardzo brakuje mi tego modelu w Polsce, zresztą Inspire też mogłoby się sprzedać, skoro Toyota z powodzeniem sprzedaje Camry. Jak widać rynek na duże sedany z segmentu od marek popularnych jeszcze istnieje.

Honda Inspire we wnętrzu jest minimalistyczna – dwa ekrany, trochę przycisków i koniec szaleństw.  Jeżeli chodzi o wersje silnikowe, to będą zapewne dwie – klasyczna, czyli z silnikiem o pojemności 1,5 l i mocy 192 KM oraz hybryda plug-in, na którą składa się silnik spalinowy o pojemności 2 l i mocy 183 KM i silnik elektryczny o mocy 148 KM. To są napędy dobrze znane z Accorda. Doprawdy nie wiem czemu takie samochody nie są wprowadzana na europejski rynek. Wyglądają dobrze, mają premiowane napędy, a jeżeli chodzi o obowiązkowe wyposażenie, to mamy tutaj praktycznie wszystko.

Czytaj również:

Nowa Honda Accord wyciekła na rysunkach patentowych w Brazylii. Wygląda starzej niż stara

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać