Wiadomości

Genesis G70 Shooting Brake ujawniony. Tył ma inny charakter niż przód

Wiadomości 12.05.2021 89 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 12.05.2021

Genesis G70 Shooting Brake ujawniony. Tył ma inny charakter niż przód

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz12.05.2021
89 interakcji Dołącz do dyskusji

Już nie musimy składać puzzli i nawet okleiny nie ma. Genesis G70 Shooting Brake wygląda tak.

Muszę nam przyznać, że wyklejanka z fragmentów samochodu wyszła nam całkiem udanie. Proporcje samochodu na pewno zostały zachowane. W kilka dni po prezentacji zakrytych kawałków samochodu, Genesis ujawnił wszystko. Model G70 będzie miał wersję Shooting Brake, która trafi od razu do Europy. G70 w tej wersji nadwozia ma dowodzić zaangażowania marki Genesis w sprzedaż na naszym kontynencie.

Nasza wyklejanka wyglądała tak.

Genesis G70 Shooting Brake

A to już oficjalne zdjęcie.

genesis G70 Shooting Brake

Genesis G70 Shooting Brake – zdjęcia

Ma być elegancki i bardziej pojemny od sedana. Na pewno jest, bo dostępna przestrzeń wzrasta o 40 proc. Większość samochodu faktycznie jest elegancka, brutalny i masywny robi się dopiero tył. Już zdążyłem przeczytać, że słupek C jest za gruby, ludziom nie dogodzisz. Podzielone na cztery części tylne światła i potężne wyloty układu wydechowego dają wrażenie mocy.

genesis G70 Shooting Brake

Będzie to moc uzyskiwana z dwulitrowego benzynowego silnika (255 KM), przekazywana na wszystkie cztery koła. Przynajmniej w prezentowanym na zdjęciach egzemplarzu oznaczonym literami AWD. Sedan jest dostępny również wyłącznie z napędem na tył. Los silnika V6 o pojemności 3,3 litra jest w Europie raczej przesądzony, skoro nie znalazł się na premierowych zdjęciach.

genesis G70 Shooting Brake

Wymiary G70 Shooting Brake to 4685 milimetrów długości, 1850 szerokości, 1400 wysokości, a rozstaw osi to 2835 mm. Jest więc minimalnie mniejszy od BMW 3 Touring, ale za to rozstaw osi ma o grubość włosa większy od Audi A4 Avant. Ma jeszcze jedną przewagę nad tymi modelami, jest świeży.

Od razu odświeżony

Te sylwetki mogły się już klientom trochę znudzić, produkt musi żyć i się zmieniać. Genesis G70 Shooting Brake niesie coś nowego, coś czego nie ma sąsiad w ogródku obok.

genesis G70 Shooting Brake

Całość oparta jest na odświeżonej wersji sedana. Przód samochodu jest łagodniejszy niż tył, lampy przedzielono tylko na pół. Klienci zainteresowani luksusowym mniej popularnym samochodem segmentu D z nadwoziem kombi będą mieli większy wybór, bo dotychczasowy był mikry.

genesis G70 Shooting Brake

W zasadzie będzie dalej, bo Genesis w Europie rozpocznie sprzedaż w trzech krajach, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Dopiero później się rozkręci, przynosząc też całkowicie elektryczną wersję większego modelu G80 i jeszcze dwa kolejna samochody, również elektryczne. Żeby ocenić szanse na europejski sukces, musimy poczekać na cennik.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać