Ciekawostki

Ford v Ferrari – genialna historia, świetna obsada. Szykuje się film roku

Ciekawostki 03.06.2019 56 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 03.06.2019

Ford v Ferrari – genialna historia, świetna obsada. Szykuje się film roku

Adam Majcherek
Adam Majcherek03.06.2019
56 interakcji Dołącz do dyskusji

To opowieść o tym, jak pół wieku temu Ford postanowił zakończyć dominację Ferrari w Le Mans.

Podobno w latach 60. ubiegłego wieku Henry Ford II był o krok od kupienia Ferrari, ale Enzo Ferrari w ostatniej chwili wycofał się z transakcji. To doprowadziło Forda do wściekłości, a jedynym zadośćuczynieniem mogło być utarcie Włochom nosa w 24-godzinnym Le Mans. Od 1960 r. nie było mocnych na Ferrari przez kolejne 6 lat. A potem wkroczył Ford, który polecił Carrollowi Shelby’emu zbudować najszybszy samochód świata i wygrać w tych zawodach. 

W przypadku filmów opowiadających o rzeczywistych wydarzeniach trudno mówić o spoilerach, ale nie będziemy zdradzać co działo się potem. Ci, którzy się interesują tą dziedziną dobrze wiedzą, czego dokonał Ford, a nie będziemy psuć zabawy tym, którzy chcą się tego dowiedzieć z filmu.

Ford v Ferrari – zapowiada się przednie widowisko

Za reżyserię odpowiada James Mangold – autor wielokrotnie nagradzanych hitów takich jak Logan: Wolverine, Spacer po linie, czy 3:10 do Yumy. W rolę Carrolla Shelby’ego wcielił się Matt Damon, a nieustraszonego kierowcę wyścigowego – Kena Milesa – zagrał Christian Bale. Te trzy nazwiska zdają się gwarantować, że będziemy mieć do czynienia z kawałkiem porządnego kina.

Do sieci trafił już pierwszy trailer zapowiadający ten film:

Niestety, choć film jest juz gotowy, na ekrany kin wjedzie dopiero w połowie listopada. Podobno to da mu większe szanse w walce o filmowe nagrody.

Dla zaspokojenia filmowego głodu w tzw. międzyczasie polecamy dwie inne produkcje opowiadające o ważnych osobach w historii sportów motorowych, które można obejrzeć na Netflixie. Pierwszy to historia Bruce’a McLarena – kierowcy wyścigowego i założyciela zespołu F1 McLaren:

Drugi to historia powstania wyścigowego imperium Franka Williamsa – żyjącej legendy królowej sportów motorowych.

A jeśli to za mało, to jeszcze polecamy tegoroczny serial o F1:

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać