Wiadomości

Znamy ceny Forda Mach-E. Elektryczny Mustang droższy niż Tesla

Wiadomości 20.01.2021 119 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 20.01.2021

Znamy ceny Forda Mach-E. Elektryczny Mustang droższy niż Tesla

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz20.01.2021
119 interakcji Dołącz do dyskusji

Cennik Forda Mustanga Mach-E otwiera kwota 216 000 zł.

Nie mogliśmy się doczekać na polski cennik elektrycznego Forda Mustanga Mach-E. Naprawdę długo nie mogliśmy się doczekać. Na stronie Forda wciąż nie pojawiły się ceny i nie nadeszła taka informacja prasowa. Informacja została zamieszczona na grupie Kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce i ma pochodzić z materiałów wewnętrznych sieci Forda. Osoba udostępniająca podkreśla, że cennik jest oficjalny. Jest więc spora szansa, że to co przeczytacie poniżej będzie pokrywać się z cennikiem Forda, który kiedyś zawiśnie na ich stronie. Tylko nie wiadomo kiedy.

Ford Mustang Mach-E: polski cennik

Najtańszy Ford Mustang Mach-E kosztuje 216 tys. zł i jest to wersja RWD SR, czyli o standardowym zasięgu i tylnym napędzie. Najtańsza Tesla Model 3 SR kosztuje 199 900 zł. Standard u Forda oznacza 450 kilometrów na jednym ładowaniu. Zestaw akumulatorów ma wtedy 75,7 kWh pojemności, po rozszerzeniu zmieści się 98,8 kWh.

ford mach e cennik

Wersja tylnonapędowa z zasięgiem rozszerzonym (600 km) to koszt 247,5 tys. zł. Napęd na cztery koła to minimum 249,5 tys. (AWD SR), a w wariancie z dłuższym zasięgiem (AWD ER) kosztuje 286 tys. zł. Najdroższa jest wersja premierowa zwana First Edition, która ma napęd na cztery koła, rozszerzony zasięg i kosztuje 304 tys. zł.

Opcje wyposażenia w Fordzie Mustangu Mach-E

Wybierając lakiery Grabber Blue lub Absolute Black ceny nie zwiększymy, dopłata do innych kolorów wyniesie 3400 zł, 4200 lub 5000 zł. Wyposażenie w Fordzie Mustangu Mach-E dobierzemy w pakietach Technology i Technology+, które różnią się ceną, w zależności od tego, do której wersji napędu (tył czy 4×4) ją dokupimy.

Pakiet Technology wyceniono na 8500 zł i zawiera on:

  • Radioodtwarzacz z SYNC 4, DAB+, nawigacją satelitarną i B&O (ICFAG)
  • Drzwi bagażnika zamykane/ otwierane elektrycznie i bezdotykowo (A7FAL)
  • Intelligent Adaptive Cruise Control z funkcją Highway Assist (GTDAW)
  • System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (HLQAB)
  • Active Park Assist 2 (HNSAC)
  • System kamer 360 stopni (J4QAD)

Pakiet Technology+ dla wersji z napędem na wszystkie koła kosztuje już 12 500 zł i oprócz wyżej wymienionych elementów zawiera lusterka boczne z pamięcią położenia (i lampkami oświetlającymi podłoże), dach panoramiczny i przednią szybę z filtrem przeciwsłonecznym. Oba szklane elementy nie będą dostępne w wersji GT, czyli ostatnio zapowiadanej wersji najszybszej i cen której nie znamy.

Ten sam pakiet – Technology+, ale dla wersji z tylnym napędem kosztuje 18 400 zł. Wersja tylnonapędowa, oprócz wcześniej wymienionych elementów, może być wyposażone w fotele ze skóry perforowanej Sensico i mechanizm elektrycznej regulacji fotela w ośmiu kierunkach.

Ford Mach-E sporo ma mieć już w standardzie, a wersja AWD  ma być wersją lepiej wyposażoną. W każdym Mach-E znajdziemy bezprzewodowy Apple CarPlay.

Kiedy Ford Mustang Mach-E?

Oficjalna premiera modelu odbyła się pod koniec 2019 roku. W innych europejskich krajach znają już swoje ceny. Polska do tej pory musiała w napięciu wstrzymywać oddech. Cennik płynie do nas z USA wyjątkowo powoli. Powyższe ceny są zbliżone do cen z innych krajów europejskich. Najprawdopodobniej właśnie poznaliśmy oficjalne ceny Forda Mustanga Mach-E. Szkoda, że nie podał ich Ford.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać