Wiadomości

Fiat w końcu pokazał nowy samochód. Wygląda podejrzanie znajomo

Wiadomości 31.05.2023 144 interakcje

Fiat w końcu pokazał nowy samochód. Wygląda podejrzanie znajomo

Piotr Barycki
Piotr Barycki31.05.2023
144 interakcje Dołącz do dyskusji

Fiat, po bardzo długiej przerwie – jeśli nie liczyć elektrycznego modelu 500 – właśnie pokazał zupełnie nowy model, czyli Topolino. Można przy tym poważnie dyskutować, czy to na pewno nowy model…

Wygląda on bowiem tak:

I wiemy o nim póki co tyle, że oczywiście będzie elektryczny, będzie elementem [dużo ładnych słów] elektromobilności oraz jest wprost uosobieniem włoskiego ducha.

Albo po prostu: będzie wizją Fiata na temat tego, jak powinien wyglądać Citroen Ami w wersji włoskiej. Trzeba przyznać, że jeśli jest to zdjęcie modelu produkcyjnego, to udało się wyśmienicie i Ami traci tytuł najbardziej uroczego współczesnego samochodu – na rzecz swojego włoskiego wcielenia. No i komu potrzebne drzwi w samochodzie, skoro może mieć coś takiego, jak na powyższym zdjęciu.

Można przy tym przyjąć, że bez zmian pozostanie specyfikacja techniczna, obejmująca m.in. silnik o mocy 8 KM, zasięg na poziomie do 70 km/h i prędkość maksymalną ograniczoną do 45 km/h. Cena na razie nie jest znana, ale we Włoszech za Ami trzeba zapłacić 7800 euro – Fiat będzie pewnie wyceniony bardzo podobnie.

Czytaj również:

Oto najsłodsze wywrócenie się ever. Citroen Ami zrobił „bam” na zakręcie w Monako

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać