Wiadomości

Tipo będzie miało więcej wersji niż Fiat ma modeli, bo na horyzoncie pojawiła się wersja Cross kombi

Wiadomości 11.11.2021 45 interakcji

Tipo będzie miało więcej wersji niż Fiat ma modeli, bo na horyzoncie pojawiła się wersja Cross kombi

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski11.11.2021
45 interakcji Dołącz do dyskusji

Niedługo Tipo będzie miało więcej wersji, niż Fiat ma modeli w ofercie, bo właśnie trwają testy wariantu Cross kombi. Co się dzieje w słonecznej Italii?

Fiat Tipo jest dostępny na rynku od 2015 roku, a w zeszłym roku przeszedł spory lifting, dzięki któremu wygląda całkiem nieźle i nadal może się podobać. Zeszłoroczne odświeżenie wniosło do gamy czwartą wersję nadwozia — Cross. Ta wersja ma plastikowe nakładki na nadkola, podniesione o 4 cm zawieszenie i większą średnicę felg niż pozostałe wersje. Ma być odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy chcieliby siedzieć trochę wyżej, ale nie chcą kupować pełnoprawnego crossovera/SUV-a. Najnowsze zdjęcia szpiegowskie wskazują, że Fiat nie powiedział ostatniego słowa w kwestii wersji nadwoziowej Tipo i szykuje kolejną odmianę.

fiat tipo cross kombi

Fiat Tipo w pięciu smakach: hatchback, kombi, sedan, Cross i Cross kombi

Najwidoczniej Fiat doszedł do wniosku, że podniesione kombi jest tym, czego oczekują klienci. W końcu na rynku jest sporo takich samochodów, wystarczy wspomnieć o takich przedstawicielach jak Ford Focus Active, Toyota Corolla Trek, Volkswagen Golf Alltrack. Istnieje szansa, że z nich wszystkich Tipo Cross kombi będzie najbardziej atrakcyjne pod względem ceny. Ale zanim do tego dojdzie upłynie jeszcze wiele miesięcy. Skupmy się więc na tym, co widzimy na zdjęciach szpiegowskich:

Podobnie jak Tipo Cross, jego wersja kombi będzie miała większy prześwit niż regularne Tipo. Prawdopodobnie będzie to 4 cm więcej. Zamaskowane nadkola sugerują, że ponownie znalazły się tam plastikowe nakładki. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zderzaków oraz progów. Na pewno duża różnica pomiędzy wersją Cross, a Cross kombi będzie widoczna w tylnym zderzaku, który otrzyma zupełnie nowy kształt ze względu na większy tylny zwis. Poza tym nie oczekujemy większych zmian. Reflektory są takie same jak w odświeżonej wersji. Wnętrze również nie będzie zmieniane.

Fiat Tipo Cross kombi będzie miał te same wersje silnikowe, co zwykła odmiana

Oznacza to, że pod maską znajdziemy jeden silnik benzynowy i jeden silnik diesla w dwóch wersjach mocy. Pierwszy silnik, to 3-cylindrowa jednostka benzynowa o mocy 100 KM i momencie obrotowym 190 Nm. Diesel to dobrze znany 1.6 MultiJet o mocy 95 lub 130 KM. I tyle z dostępnych opcji silnikowych. W Tipo napęd przekazywany jest wyłącznie na przednie koła, więc jeżeli ktoś marzy o wjeżdżaniu w dzikie ostępy, to lepiej niech porzuci te plany. Do salonów ma trafić w przyszłym roku.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać