Wiadomości

Elektryczny Fiat 500 jest już dostępny. Rozwija aż 25 km/h

Wiadomości 20.04.2020 351 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 20.04.2020

Elektryczny Fiat 500 jest już dostępny. Rozwija aż 25 km/h

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk20.04.2020
351 interakcji Dołącz do dyskusji

To całkiem szybko. Zasięg również jest godny podziwu. W sprzyjających warunkach wynosi 20 kilometrów. Konkurenci miewają gorsze parametry.

Przestawione wyżej dane są naprawdę przyzwoite. Muszę jeszcze tylko wspomnieć, że maksymalne obciążenie nowej 500-tki nie może być większe niż 140 kilogramów. Większości klientów powinno wystarczyć. Przecież to typowo miejski pojazd i nikt nie będzie zabierał go w długą trasę z bagażami…

Mowa o hulajnodze elektrycznej.

Nazywa się Fiat F500-85 i właśnie zadebiutowała w udoskonalonej wersji. Zewnętrznych podobieństw do czterokołowej 500-tki co prawda trudno się dopatrzeć, ale hulajnoga dumnie nogi logo włoskiej marki.

fiat 500 hulajnoga
Stylowy, miejski pojazd.

Czym nowa odmiana różni się od poprzedniej? Przede wszystkim mocniejszym silnikiem. Teraz rozwija 350W. Akumulator ma za to pojemność 7,5 Ah, a zasięg waha się (w zależności od warunków) od 15 do 20 km. Naładowanie hulajnogi do pełna zajmuje od trzech do czterech godzin.

Dostępny jest nawet tryb sportowy.

Gdy go włączymy, hulajnoga może mknąć aż 25 km/h. Lepiej nie robić tego na chodniku, zwłaszcza gdy dookoła chodzą ludzie. Tryb normalny pozwala na osiągnięcie prędkości 15 km/h.

Nowy, dwukołowy Fiat 500 nie boi się złej pogody. Otrzymał klasę odporności IPX4, która oznacza, że można jeździć w deszczu i nie trzeba omijać kałuż. Przynajmniej tych mniejszych. Warto wspomnieć też o kołach o rozmiarze 8,5 cala, które ułatwiają zmaganie się z krawężnikami i wybojami. Podczas jazdy można zerkać na wyświetlacz LED, na którym pokazują nam się podstawowe dane dotyczące jazdy.

Pojazd oczywiście można też złożyć. Gdy to zrobimy, powinien zmieścić się do bagażnika dużej 500-tki. Waga F500-85 to 13,8 kg.

fiat 500 hulajnoga

Fiat 500 hulajnoga: ile kosztuje?

Cena wynosi 1599 zł. To mniej więcej tyle, ile trzeba zapłacić za przyzwoity smartfon. Podobieństw jest więcej: pojazd może być kupiony w abonamencie u dwóch dużych operatorów telefonii komórkowej.

Czym jeździsz? Fiatem 500!

Dzięki opisywanej hulajnodze można z dumą udzielić takiej właśnie odpowiedzi. Tylko lepiej szybko wsiąść i pojechać, zanim zaczną się pytania o odcień tapicerki naszego Fiata. A co do koloru nadwozia: do wyboru jest biały i czerwony.

Miło widzieć, że firma z Turynu rozszerza działalność. Trzymam tylko kciuki, by nie okazało się, że dwukołowe „elektryki” staną się jej głównym produktem. „Wiedziałeś, że ten Fiat od hulajnóg robił kiedyś samochody?” – być może ktoś tak zapyta za 50 lat. Jego rozmówca najpierw będzie kręcił głową z niedowierzaniem, a później wsiądzie na prestiżową hulajnogę Ferrari LaFerrari i pomknie w dal.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać