Ciekawostki

Znowu ktoś odkopał projekt RYŚ 126p. Znalazłem lepszy i to gotowy

Ciekawostki 16.07.2019 433 interakcje
Tymon Grabowski
Tymon Grabowski 16.07.2019

Znowu ktoś odkopał projekt RYŚ 126p. Znalazłem lepszy i to gotowy

Tymon Grabowski
Tymon Grabowski16.07.2019
433 interakcje Dołącz do dyskusji

Wczoraj znowu ktoś odkopał projekt RYŚ 126p z Wrocławia, o którym pisałem we wpisie o „scamochodach”. 

Temat najpierw pojawił się na wrocławskiej Wyborczej, a potem na Moto.pl. W stosunku do poprzedniego wpisu właściwie nic się nie zmieniło, z wyjątkiem tego, że samochód ma być elektryczny, ale obecnie nie jest. To duża zmiana. Prawie jak w tym dowcipie: w tym roku chciałbym pojechać na wakacje na Bali, tak jak rok temu. A rok temu byłeś na Bali? Nie, ale też chciałem [śmiech z taśmy].

No ale nie chłostajmy/chłoszczmy tak straszliwie tych genialnych polskich projektów, być może któryś z nich dojdzie do skutku i odniesie sukces, a ja potem będę musiał przepraszać i się kajać. Tymczasem polecam Wam to zdanie z artykułu w Wyborczej: Mimo braku czasu i trudności obiektywnych dowiadujemy się, że ryś 126r ma już gotowy cały układ jezdny oraz ramę. Rozumiem że brak czasu i trudności obiektywne dotyczą dowiedzenia się, a nie budowy pojazdu?

Nieważne. Ważne, że powstał już jeden gotowy projekt, lepszy od Rysia

No dobrze, może nie jest elektryczny, ale mógłby być. Ma piękny, stylowy wygląd i bije na głowę praktycznością wiele droższych pojazdów. Ma frunk, jak Tesla 3 i jest dwumiejscowy jak Tesla Roadster.

fiat 126p ryś
Zdjęcie z ogłoszenia w serwisie brzozowiak.pl. Autor nie podany

Genialny projekt, który usuwa wszystkie wady Malucha – Maluch i tak nie nadaje się dla czterech osób, więc przynajmniej zróbmy w nim większą przestrzeń ładunkową w postaci wielkiej skrzyni nad silnikiem. W Maluchu nie ma gdzie zamontować akumulatorów – z pomocą przychodzi funkcjonalna przyczepka. Można napakować na nią akumulatorów, dorzucić ładowarkę i jeździć na prądzie aż odpadną koła. Albo aż odepnie się przewód zasilający. Ciekawe, czy na stanowiskach do ładowania samochodów elektrycznych można postawić przyczepkę. Pewnie nikt jeszcze nie próbował. Można by też na pace umieścić kocioł na holzgas, a na przyczepce wozić drewno i jeździć nadzwyczaj ekologicznie, opalając się chrustem. Polski samochód gazodrzewny, milion wozów na holzgas na polskich drogach do 1825 r.!

Fiat 126p ryś
Zdjęcie z ogłoszenia w serwisie brzozowiak.pl. Autor nie podany

Do sprzedania za jedne cztery kafle

Tak czy inaczej, Maluch pickup z przyczepką to projekt o wiele bardziej godny uwiecznienia niż tajemniczy Ryś, który nie ma nic oprócz wizualizacji, a jedyne co jest ponoć gotowe to… rama (co wydaje się dziwne, jeśli to nie ma być terenówka). Do dokończenia Rysia trzeba podobno 200 tys. złotych. Natomiast Maluch pickup nie tylko jest gotowy, ale można go kupić, i to za jedyne 4000 zł do negocjacji. No to ja bardzo przepraszam, ale który projekt jest lepszy?

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać