Ciekawostki

Nagły żart spawacza może się na was zemścić. Nie próbujcie sami robić felg do samochodu

Ciekawostki 22.01.2023 26 interakcji

Nagły żart spawacza może się na was zemścić. Nie próbujcie sami robić felg do samochodu

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski22.01.2023
26 interakcji Dołącz do dyskusji

Felgi samoróbki to zdecydowanie zły pomysł. Jeżeli po obejrzeniu tego nagrania nadal chcesz je zrobić, to weź koło i uderz się nim w czoło. 

Internet dał nam niespotykane możliwości poznawania nowych rzeczy, obserwowania różnych tutoriali. Sam uwielbiam oglądać różne tzw. life hacki na Youtube i Tik Toku i część z nich wcielam później w życie. Niektóre faktycznie działają, inne to kit, ale czasem trudno jest po samym obejrzeniu powiedzieć do jakiej kategorii należy zakwalifikować dany film. Czasem trzeba to sprawdzić samemu. Nie będę ukrywał: zdarzyło się, że zostałem ewidentnie oszukany. Dopóki to są to nieszkodliwe rzeczy w rodzaju: top 5 nieoczywistych odplamiaczy czy najlepsze sposoby na odkręcenie zapieczonej śruby to pół biedy. Najgorzej, gdy ktoś padnie ofiarą żartu spawacza. Obawiam się, że w przypadku tego filmu niektórzy mogą nie dać rady napisać komentarza, że to nie działa, bo będą już martwi.

New Wheel From an Old Rusty Disc

New Wheel From an Old Rusty Disc

Posted by Crafty Panda on Wednesday, December 14, 2022

Felgi samoróbki to tragiczny pomysł

Co tutaj się dzieje to głowa mała. Na dzień dobry widzimy samochód na podnośniku, który najwidoczniej ma załączony bieg, bo koło samo się kręci, a sprytny spawacz za pomocą szlifierki kątowej demontuje zapieczoną i zardzewiałą felgę. Mózg zaczyna puchnąć. Przechodzimy dalej. Za pomocą podnośnika odczepia oponę od rantu felgi. To akurat jest całkiem pomysłowe i w miarę nieszkodliwe, ale najwidoczniej to tylko wypadek przy pracy. Po zdjęciu opony z felgi zaczyna się właściwy spektakl. Spawacz bierze stalowy profil i tnie go na mniejsze odcinki. Na początku nie wiedziałem po co, aż zobaczyłem następne kadry. Spawacz zaczął wycinać trójkąty w felgach i już wiedziałem, po co ciął profile. Mają służyć za ramiona felg.

felgi samoróbki

W tym momencie wiedziałem już dokąd do zmierza – ze zwykłych felg stalowych gość chce zrobić stalowe felgi pięcioramienne. Ładnie to pospawała, zeszlifował i w efekcie uzyskał takie coś.

Felgi należało wymoczyć w roztworze z farbą i voila:

felgi samoróbki

Muszę przyznać, że wyglądają całkiem nieźle. Kolorowe felgi robią robotę. Tylko co z tego, skoro są one niebezpieczne.

Felgi samoróbki to głupota

Nie da się ich dobrze wyważyć, nie będą działać tak jak felgi od znanych producentów. Może nie wszyscy wiedzą, ale felgi są poddawane drobiazgowej kontroli, zanim trafią do sklepów i na auta, bo są zbyt ważnym elementem pojazdu, żeby olać ich właściwości. Tymczasem takie filmiki szkodzą, bo ktoś może pomyśleć, że skoro ma w domu spawarkę, szlifierkę i komplet zardzewiałych felg stalowych to może sam sobie zrobić odjechane felgi. Nie róbcie tego w domu, bo możecie się zabić później na drodze, albo co gorsza – kogoś innego. Taka felga pęknie podczas jazdy, co może skończyć się tragicznie. Nie ma co wierzyć w każdy film w internecie, a zwłaszcza w takie wyjątkowo durne jak ten.

Czytaj również: Audi A6 (C6) – awarie, silniki, usterki. Na to uważaj przy zakupie

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać