Lokowanie produktu

Jaki rejestrator jazdy wybrać? Sprawdź, co oferuje Euro RTV AGD

Lokowanie produktu 14.12.2022 1 interakcja
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 14.12.2022

Jaki rejestrator jazdy wybrać? Sprawdź, co oferuje Euro RTV AGD

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk14.12.2022
1 interakcja Dołącz do dyskusji

Jaki jest idealny prezent świąteczny dla kierowcy? To może być rejestrator jazdy. Przyda się każdemu, poprawi bezpieczeństwo i uchroni od problemów. Sprawdź, jaki wybrać.

Samochodowy rejestrator jazdy to coś, bez czego wielu kierowców nie wyobraża sobie już jazdy. Mało tego – są i tacy, którzy nie wyobrażają sobie bez tego parkowania, bo wiele sprzętów ma tryb filmowania na postoju i może nagrać kierowcę, który uderzył w nasz samochód i uciekł.

Rejestrator chroni przed problemami

Jeżdżący z „kamerkami” mogą mieć spokojniejszą głowę. W przypadku spornej sytuacji na drodze czy kolizji, przy której sprawca jest trudny do ustalenia lub wypiera się winy, nagranie to najlepszy dowód. Wystarczy pokazać film policji, by uchronić się od kłopotów i wydatków.

Możliwość nagrywania osób, które uszkodziły nasz samochód na postoju albo po prostu rejestrowania interesujących, nietypowych czy absurdalnych sytuacji drogowych, to kolejne z długiej listy zalet rejestratora jazdy. Podstawa to jednak wybór sprzętu dobrej jakości. Na jaki warto postawić? Co wybrać?

Spójrzmy na ofertę Euro RTV AGD

Co można znaleźć w jednej z najbardziej znanych sieci sklepów z elektroniką i nie tylko? Oto krótki przegląd najciekawszych rejestratorów.

1. Navitel R600 GPS

euro rtv agd

W wielu rejestratorach problemem jest niewystarczająca jakość nagrywania nocą. Tutaj ten kłopot znika. Mówimy bowiem o zastosowaniu funkcji Sensor Night Vision. Dzięki temu obraz po zmierzchu też jest wyraźny. Czym jeszcze wyróżnia się Navitel R600 GPS? Nagrywanie w Full HD to kolejna z jego zalet. W końcu w sytuacji spornej im lepiej widać różne szczegóły, tym lepiej. W dostrzeganiu wszystkiego, co ważne pomoże też szerokokątny obiektyw. Kąt widzenia na poziomie 170 stopni pozwoli na objęcie na filmie całej drogi i okolicy. Kolejną z interesujących cech rejestratora Navitel jest funkcja ostrzegania przed fotoradarami. W odpowiedniej odległości od urządzenia rejestrator wyda kierowcy ostrzeżenie. To oznacza, że taka kamera pozwala nie tylko uniknąć niesłusznie przyznanych mandatów za spowodowanie kolizji, ale i tych za przekroczenie prędkości. Cena R600 GPS to 399 zł.

2. Navitel R33

Oto tańsza propozycja tej samej firmy. R33 kosztuje 269 złotych. Nie oznacza to jednak, że niższa cena wiąże się w tym wypadku z niską jakością nagrań. Navitel R33 oferuje jakość Full HD. Ostry i wyraźny obraz to coś, co wyróżnia ten sprzęt… zarówno za dnia, jak i nocą. Po zmroku tutaj także mamy do czynienia z sensorem optycznym z technologią Night Vision. Szeroki kąt? Owszem, mamy go i tutaj. R33 góruje nad konkurencją także w kwestii jakości wykonania i trwałości urządzenia. Kamera musi być „gotowa” na różne sytuacje. Dlatego optyka wykonana ze szkła, a nie z poliwęglanu, to rozwiązanie, które sprawia, że rejestrator wytrzyma więcej i posłuży dłużej.

3. 70MAI A800s 4K + RC06

Oto sprzęt, który pozwoli na zarejestrowanie nie tylko sytuacji przed autem, ale i tej z tyłu – i to w rozdzielczości HD. Z kolei nagrywanie z przodu odbywa się w 4K Ultra HD. Jakość jest więc wyśmienita. To jednak nie koniec zalet. 70MAI ma wbudowany moduł GPS, który zapisuje lokalizację samochodu. To przydatne, bo przy oglądaniu nagranych zdarzeń od razu wiadomo, gdzie miały miejsce. Nagrań można zachowywać zresztą naprawdę dużo – bo sprzęt obsługuje karty pamięci o pojemności od 32 nawet do 128GB. Nie trzeba się martwić, że zabraknie miejsca na filmy.

4. Tracer 4TS FHD CRUX

To kolejna z budżetowych propozycji – cena sprzętu firmy Tracer to 249 zl. Mamy tu jednak do czynienia z jakością Full HD. 4TS FHD CRUX ma też czujnik ruchu – po to, by pilnować auta również wtedy, gdy kierowcy w nim nie ma. Funkcja uaktywnia się automatycznie po wykryciu ruchu w okolicy i wyłącza się, gdy ruch ustanie. Gdy jednak cała sytuacja zakończy się kolizją – na przykład dlatego, że manewrujący obok samochód uderzy w nasze auto – zadziała czujnik przeciążeń, czyli G-Sensor. Jeśli wykryje uderzenie, automatycznie rozpocznie zapisywanie nagrania. Oprócz tego, Tracer jest wygodny i intuicyjny w użytkowaniu. Ma czterocalowy, dotykowy ekran IPS. Łatwo włączyć jego funkcje i zapisać nagranie, niezależnie od okoliczności.

Jak widać, oferta wideorejestratorów jest szeroka – a to przecież tylko mały wycinek tego, co można kupić w Euro RTV AGD. Znajdą się tam sprzęty na każdą kieszeń. Czy kierowcy już piszą list do św. Mikołaja? Naprawdę warto.

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać