Wiadomości

Ugotuj zupę przy Rivianie. Elektryczny pickup dostał płytę indukcyjną

Wiadomości 29.06.2021 195 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 29.06.2021

Ugotuj zupę przy Rivianie. Elektryczny pickup dostał płytę indukcyjną

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz29.06.2021
195 interakcji Dołącz do dyskusji

Nie ma porządnego pickupa bez ciepłej zupy. Rivian ostro zagrywa płytą indukcyjną w walce na akcesoria do elektrycznych pickupów.

Widzą to producenci elektrycznych pickupów, że rywalizacja ze spalinowymi monstrualnymi pickupami będzie trudna. Nie wygrają tam, gdzie w tej chwili należałoby się bić. Przeciętny amerykański Bob w spodniach uwalonych smarem, któremu strzelby nie mieszczą się już w kieszeniach, chciałby ich zgnieść, a nie za cokolwiek im zapłacić. Muszą znaleźć nowych klientów, stworzyć ich sobie sami, rozbudzając potrzeby, których nie było wcześniej. Dlatego Rivian zaprezentował płytę indukcyjną w modelu R1T.

Rivian R1T – akcesoria

Słynny był film Riviana, w którym prezentowano tank mode, czyli zdolność pickupa do skręcania jak czołg. Pickup kręcił efektownego bączka, dzięki temu, że koła z obu stron pojazdu kręciły się w przeciwną stronę. Ale nowy film, choć znacznie mniej efektowny, może zapewnić mu jeszcze więcej zwolenników.

Ludzie chcą opuszczać miasto i chcą robić to na miejskich warunkach, a przynajmniej wydaje im się, że są w stanie to zrobić. Wydaje się też, że odpalanie kuchenki gazowej straciło bezpowrotnie swój urok, kociołek nad ogniskiem też. W Rivianie R1T będzie można mieć prawie normalną kuchnię.

rivian r1t akcesoria
Czysto i schludnie. Typowe warunki polowe.

Z boku pojazdu wysuwa się platforma, która mieści płytę indukcyjną o mocy 1440 watów i zlewozmywak ze zbiornikiem o pojemności 15 litrów. Są też schowki wyłożone korkiem, skrywają zestaw sztućców i podstawowe naczynia. Dla kawoszy jest ekspres przelewowy. Wymarzony poranek z jajecznicą i kawą jest możliwy, oczywiście, jeśli akurat nie pada.

rivian r1t akcesoria

Kuchnię można zdemontować i zastąpić ją… kolejnymi wynalazkami.

Walka na akcesoria

Moduły składające się na kuchnię da się łatwo zdemontować, pozostanie platforma z elektrycznymi gniazdkami. Można ułożyć na niej bagaż i wsunąć go do środka, można też poczekać na kolejne akcesoria, które wymyśli Rivian, a pewnie będzie wymyślał.

rivian r1t akcesoria
Jesteśmy nowymi klientami. Jemy, śmiejemy się i do nikogo nie strzelamy.

Elektryczne pickupy mają prąd i przestrzeń dostępną w innych miejscach niż wersje spalinowe. To jest pole do popisu i rywalizacji o serca nowo stworzonych klientów. Tesla Cybertruck jeszcze nie jest produkowana, a już można zamówić do niej nadstawkę, która udaje, że robi z niej kampera. Elektryczny Ford F-150 Lightning ma oferować przestrzeń do pracy biurowej z hotspotem WiFi, a pracownicy fizyczni mają mieć z niego pożytek w roli agregatu, nie będą musieli wozić spalinowego, żeby zasilić narzędzia. Akcesoria z wersji spalinowej mają też pasować do elektrycznej, to już spora zaliczka na start. Kompletnie inny od obecnych pickupów elektryczny Canoo sam w sobie jest gadżetem i przedstawiany jest jako narzędzie podlegające dalszej rozbudowie. Wszędzie mu się coś wysuwa, rozkłada, poszerza i wydłuża. Klienci, którym kiedyś nie przyszedłby do głowy zakup pickupa, teraz mogą dostać bólu głowy z nadmiaru wrażeń.

Będzie się działo, prądu w elektrycznym pickupie nie można zmarnować. Szkoda, że to wszystko nas omija i ta walka odbędzie się głównie w Ameryce Północnej. Przynajmniej wielu z nas już ma płytę indukcyjną i nie musimy dokupywać do niej samochodu.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać