Newsy

UPS stawia na elektryczne ciężarówki. Wyglądają trochę jak z kreskówki

Newsy 10.05.2018 49 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 10.05.2018

UPS stawia na elektryczne ciężarówki. Wyglądają trochę jak z kreskówki

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz10.05.2018
49 interakcji Dołącz do dyskusji

Poczta Polska przeprowadza właśnie największe w kraju testy samochodów elektrycznych. Na podobne rozwiązanie stawia UPS. Elektryczne ciężarówki Arrival mają zapewnić bardziej ekonomiczny i ekologiczny transport przesyłek.

Jak informuje UPS, współpraca z Arrival trwa od 2016 roku. W tym czasie powstało wiele prototypów o różnych rozmiarach.

Pilotażowy program trwa

Pierwsze elektryczne ciężarówki Arrival w barwach UPS mają wyjechać na trasy jeszcze w tym roku. Cała flota ma liczyć w sumie 35 pojazdów dostawczych. Auta mają poruszać się po ulicach Londynu i Paryża.

Dokładna specyfikacja techniczna ciężarówek nie jest znana. UPS zapewnia, że będą one w stanie przejechać ponad 150 mil (240 km) na jednym ładowaniu akumulatora. Firma kurierska podkreśla też, że Arrival był pierwszym producentem, który zdecydował się na zaprojektowanie pojazdów zgodnych z dokładnymi specyfikacjami UPS.

Nie tylko zasięg

Oprócz sporego zasięgu, elektryczne ciężarówki Arrival będą wyposażone w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, które zapewnią poprawę bezpieczeństwa. Mają też sprawić, że jazda stanie się mniej męcząca. Duża przednia szyba ma dać szersze pole widzenia.

Dodatkowo, auta mają mieć zaawansowane systemy łączności, ale ich szczegóły i parametry techniczne nie zostały jeszcze ujawnione.

Cieszymy się, że możemy współpracować z UPS, aby stworzyć niedrogi, modułowy i w pełni elektryczny pojazd dostawczy. Został on zaprojektowany tak, aby dostawy w naszych ruchliwych miastach były czyste i ciche – mówi Denis Sverdlov, CEO Arrival.

Nowe samochody dostawcze dołączą do rosnącej floty ekologicznych pojazdów UPS, która obejmuje już ponad 300 pojazdów elektrycznych i prawie 700 pojazdów hybrydowych. Firma podkreśla, że zaczęli używać pojazdów elektrycznych już w latach trzydziestych oraz że złożyli już zamówienie na ciężarówki elektryczne Tesla Semi.

Nie mamy jak ocenić specyfikacji technicznej ciężarówek Arrival, ale możemy opierać się na ich wyglądzie. A ten jest nieco zaskakujący. Auta wyglądają, jakby wyjechały prosto z planu kreskówki. Jedno jest pewne – na ulicach będą się rzucać w oczy i pewnie wywołają sporo sensacji. Ciekawe, czy za kilka lat pojawią się także w Polsce.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie